Blog: Tripel, Przeboje Trzech Pokoleń - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Tripel, Przeboje Trzech Pokoleń

Blog użytkownika: midzi
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 2

Następna

Joanna Zagdańska - Rękawiczki

Komentarze: 0
Milena: Joanna Zagdańska nie należy do wokalistek, które możemy często oglądać w telewizji czy słyszeć w stacjach radiowych. Nie jest artystką popularną, przypuszczam więc, że wielu naszych słuchaczy może nie kojarzyć zbyt dobrze wykonywanych przez nią utworów. Jak się jednak okazuje, jedna z jej piosenek zyskała szczególne uznanie młodych adeptek sztuki wokalnej, które chętnie sięgają po nią doskonaląc swój warsztat i uczestnicząc w festiwalach i konkursach. Dziś sięgniemy jednak po oryginalną wersję utworu "Rękawiczki".
...
2019-07-19 11:35:12

Kazik - 12 groszy

Komentarze: 4
Michał: Dziś przenosimy się do 1997 roku. Przed Wami tytułowy utwór z płyty Kazika Staszewskiego, którego pierwotnie wcale nie miało tam być. Piosenka o dwunastu groszach początkowo była przewidziana do wykorzystania na rapowej składance, jaką również w podobnym czasie wydawało SP Records (wytwórnia współpracująca z Kazikiem). Koniec końców Staszewski jednak nie wyraził na to zgody i dobrze zrobił, bo kto wie, czy o tej piosence ktokolwiek dziś by pamiętał? Utwór gorąco polecam zagrać w środku każdej imprezy. Jeśli bliskie są Wam lata 90te może nagle się okazać, że w głowie macie cały tekst (sprawdzone w praktyce).
...
2019-07-18 10:17:27

Billy Joel - She's Always a Woman

Komentarze: 1
Milena: Różne bywają okoliczności, w których nieznane nam dotąd piosenki, jak to się mówi, "wpadają nam w ucho". Możemy usłyszeć je w radiu, znaleźć w Internecie, poznać dzięki rodzinie czy znajomym. Prawdopodobnie nie jest to szczególnie porywająca historia, ale utwór, który dziś Wam proponuję, usłyszałam po raz pierwszy w... reklamie rajstop. Choć artysta, który tę kompozycję wykonał, od końca lat dziewięćdziesiątych praktycznie nie pojawia się już na estradach, w radiu DHT wciąż o nim pamiętamy, a na naszej antenie goszczą jego liczne przeboje. Dziś Billy Joel w odsłonie lirycznej, w utworze "She's always a woman".
...
2019-07-17 10:17:54

The Waterboys - Long Strange Golden Road

Komentarze: 0
Michał: Jedna z radiowych reguł mówi o tym, że piosenki, które emitujemy na antenie powinny mieć długość 3, 4 minut. Nagrania przekraczające tę granicę doczekały się specjalnych, okrojonych wersji, tzw. Radio Edits. Na całe szczęście my nie musimy się tym zbytnio przejmować i co jakiś czas prezentujemy Wam prawdziwą rekordzistkę, piosenkę długą na ponad 10 minut. Jest to utwór brytyjskiego zespołu The Waterboys, pochodzący z nagranej w Nashville płyty Modern Blues. Long Strange Golden Road inspirowana jest twórczością amerykańskiego pisarza Jacka Kerouaca, która towarzyszy liderowi „Wodniaków”, Mikeowi Scottowi już od wielu lat. Tyle tytułem wstępu, czas wkroczyć na naprawdę długą muzyczną drogę!
...
2019-07-16 12:04:27

Lenka - Trouble Is A Friend

Komentarze: 2
Milena: Dziś przypominam piosenkę, która zyskała popularność 10 lat temu, jednak wielu z Was prawdopodobnie pamięta ją do dziś. Jej wykonawczyni miała na koncie również kilka innych przebojów, które dość często gościły w stacjach radiowych. Od kilku lat próżno jednak szukać jej nowych utworów. Nie wiemy, czy Lenka ma jeszcze w zanadrzu muzyczne niespodzianki dla swoich fanów, możemy za to zaproponować Wam kompozycję "Trouble is a friend". A przy okazji mała zagadka: w czołówce którego polskiego serialu wykorzystano tę właśnie piosenkę? Podpowiem, że był to serial z żeńskim imieniem w tytule.
...
2019-07-15 10:41:16

Climax Blues Band - Couldn't Get It Right

Komentarze: 0
Michał: Historię tej piosenki można określić jednym krótkim słowem: Przypadek. Brytyjski zespół Climax Blues Band w 1976r, czyli w momencie powstawania tego utworu miał już na swoim kącie kilka płyt. Byli rozpoznawani, jednak nie udało im się stworzyć radiowego przeboju. W pewnym momencie doszło do tego, że zostali o to wyraźnie poproszeni przez management. Pierwszym pomysłem było nagranie jakiegoś odświeżonego hitu Elvisa Presleya. Na szczęście do tego nie doszło, a zamiast tego powstał ten wpadający w ucho utwór, pod roboczym tytułem "from absolutely nowhere". Piosenka opisuje perypetie zespołu związane z trasami koncertowymi w USA, gdzie zimno, ciemno i do najbliższego hotelu zdecydowanie zawsze za daleko - szczególnie, gdy już danego dnia dało się kilka występów przed wymagającą publicznością.
...
2019-07-14 11:21:42

Katarzyna Nosowska, Marek Dyjak - Ognia!

Komentarze: 1
Milena: W koncertach odbywających się pod hasłem Męskie granie, wbrew pozorom, usłyszeć można artystów obu płci. Ściślej mówiąc, muzycy wyłącznie płci męskiej współtworzyli jedynie pierwsze dwie edycje tego wydarzenia. To, co od początku niezmienne, to duże zainteresowanie publiczności trasą koncertową z udziałem wielu cieszących się uznaniem wykonawców, która dziś rozpoczyna się już po raz dziesiąty.
Każda odsłona Męskiego Grania posiada swój hymn, wykonywany co roku przez inną grupę artystów. W nagraniu piosenki na potrzeby tegorocznej, jubileuszowej edycji wzięli udział: Katarzyna Nosowska, Igo, Organek i Krzysztof Zalewski. Dziś chciałabym jednak przypomnieć utwór, który towarzyszył trasie 7 lat temu. Tak się składa, że w tej kompozycji również usłyszeć można wokalistkę zespołu Hey, jednak wówczas towarzyszył jej artysta o charakterystycznym, niskim i "chropowatym" głosie - Marek Dyjak. Zostawiam Was zatem z piosenką "Ognia!", życząc dobrej zabawy tym, którzy wybierają się na dzisiejszy, pierwszy w tym roku koncert trasy Męskiego Grania, odbywający się w Poznaniu.
...
2019-07-13 10:31:47

Eric Clapton - Wanna Make Love to You

Komentarze: 2
Michał: Są takie piosenki, które nieodłącznie kojarzą się z pewnymi audycjami. Przed Wami utwór mimo, że zagraniczny, zajmujący zaszczytne miejsce w historii polskiej radiofonii. Ci, którzy pamiętają złote czasy radia lat 90 i ówczesne wyczyny ekipy spod znaku RMF FM z pewnością kojarzą to, co działo się w każdą niedzielę "od ósmej wieczorem". Tak, mam na myśli rozrywkowy program JW23. Co jednak z nim ma wspólnego Eric Clapton? Właśnie to, że piosenka, którą dziś prezentujemy zaczynała każdy odcinek tej audycji. JW23 już dawno nie ma, ale wspomnienia zostają.
...
2019-07-12 10:34:09

Angelique Kidjo - Agolo

Komentarze: 0
Milena: Nie jest chyba zaskakujące, że na antenie radia DHT przeważają piosenki w języku angielskim i polskim. Nie oznacza to jednak, że nie poszerzamy naszych horyzontów. Czy spodziewaliście się, że można u nas usłyszeć utwór, którego tekst został napisany w afrykańskim języku yoruba? Przed Wami Angélique Kidio - artystka uważana za ikonę muzyki afrykańskiej, choć w wieku dwudziestu dwóch lat opuściła rodzinny Benin, a swoją karierę rozwijała w Europie i Stanach Zjednoczonych. Niestety nie wiemy, czego dotyczy treść tej piosenki, nie mamy również pojęcia, co znaczy tytułowe słowo "Agolo", ale jeśli wśród naszych słuchaczy jest ktoś, kto dysponuje wiedzą na temat języka yoruba, będziemy mu wdzięczni za wyjaśnienie.
...
2019-07-11 11:11:56

Akurat - Hahahaczyk

Komentarze: 0
Michał: istnieje w naszych zbiorach piosenka, o jakiej mogliście już dawno zapomnieć, a która kilka lat temu stała się wielkim przebojem w zaskakującym miejscu. Wyobraźcie sobie: Dyskoteka w Seulu i tłum Koreańczyków krzyczących "diśkoteka gra!" Tak, to wszystko dzięki pochodzącej z Bielska-Białej formacji Akurat i piosence o modnych ubraniach z płyty Pomarańcza. Pamiętacie jeszcze ten utwór? Tak przy okazji, ważny jest dla Was haczyk na bluzie i paski na spodniach?
...
2019-07-10 11:23:49

Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Wodecki - Alain Delon

Komentarze: 0
Milena: Ona: wokalistka, wciąż obecna na muzycznej scenie, służąca początkującym wokalistom swoim doświadczeniem.
On: wokalista, skrzypek, nie ma go z nami już od ponad dwóch lat.
Oboje można natychmiast rozpoznać po głosach o dużych możliwościach i charakterystycznych barwach.
Zarówno On, jak i Ona wylansowali wiele niezapomnianych przebojów. Czy wiedzieliście jednak, że nagrali piosenkę w duecie? Oto utwór Grażyny Łobaszewskiej i Zbigniewa Wodeckiego, w którego tytule pojawia się nazwisko słynnego francuskiego aktora, uznawanego za "symbol męskiego seksapilu".
...
2019-07-09 11:25:20

The Kooks - Pamela

Komentarze: 0
Michał: Utworów o Pamelach nie było znowu tak wiele. Kiedyś żegnał się z jakąś Tercet Egzotyczny, później o innej piosenkę nagrał zespół Toto, ale ich fani i tak bardziej woleli Rosannę. Dziś mam dla Was nagranie, którego bohaterką jest kobieta o tym mało popularnym w Polsce imieniu. Przed Wami brytyjski zespół The Kooks i ich singiel z wydanej w zeszłym roku płyty Lets Go Sunshine. To Mało znany, a dobry, pełen energii utwór, w sam raz żeby zrobić głośniej! Posłuchajcie a gwarantuję, że refren, a szczególnie jego początek wpadnie Wam w ucho. Piszącemu te słowa właśnie tak się stało, chodzi i śpiewa (niestety! przyp. reszty redakcji DHT).
...
2019-07-08 11:34:31

Natalie Imbruglia - The Summer

Komentarze: 4
Milena: Choć pogoda chwilowo temu zaprzecza, data w kalendarzu wskazuje jednoznacznie, że trwa ulubiona pora roku większości naszych słuchaczy, czyli lato. Warto zatem, by w naszych głośnikach i słuchawkach zabrzmiała dziś piosenka z latem w tytule. Wybrałam chyba dość mało znany utwór wokalistki, która największe triumfy święciła ponad dwadzieścia lat temu, kiedy ukazała się jej debiutancka płyta. Dziś jednak kompozycja nieco późniejsza, wydana cztery lata temu.
...
2019-07-07 12:55:30

Glenn Frey - You Belong To The City

Komentarze: 0
Michał: Dziś będzie serialowo. Glenn Frey, którego gitarowe oblicze znają doskonale miłośnicy zespołu The Eagles, w 1985 roku podbił serca słuchaczy i widzów przebojem utrzymanym w nieco bardziej popowym klimacie. Utwór, który dziś polecam, został po raz pierwszy zaprezentowany w serialu Miami Vice, w Polsce znanym bardziej jako Policjanci z Miami. Stało się to w odcinku pt. Syn marnotrawny, zaczynającym drugą serię. Nawiasem mówiąc, historie z wydziału obyczajowego policji Miami" były wyjątkowo bogate w muzykę, w ścieżce tej produkcji wykorzystano piosenki wielu popularnych artystów z lat 80.
...
2019-07-06 10:10:57

LP - Lost On You

Komentarze: 1
Milena: To już osiemnasty raz, gdy początek lipca był szczególnie wyczekiwany przez miłośników muzyki. W środę kilkadziesiąt tysięcy fanów popu, rocka i wielu innych gatunków przybyło do Gdyni, w poszukiwaniu niezapomnianych muzycznych doznań, z chęcią uczestnictwa w koncertach swoich ulubionych artystów. Przypuszczam, że wielu gości tegorocznej edycji festiwalu Open'er, bo to o tym wydarzeniu mowa, z niecierpliwością czeka na jeden z dzisiejszych występów. Na scenie pojawi się amerykańska wokalistka, mająca na swoim koncie kilka przebojów, obecnych przez ostatnie lata w stacjach radiowych. Oczywiście można ją usłyszeć również w radiu DHT, zatem w oczekiwaniu na koncert przypomnijmy sobie piosenkę, która zapewniła jej największy rozgłos. A jeśli wybieracie się na dzisiejszy koncert LP i usłyszycie "Lost on you" na żywo, nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami.
...
2019-07-05 10:56:56

1 z 2

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2019, Dawid Pieper