Blog: Świat mój i ten z moich myśli. - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Świat mój i ten z moich myśli.

Blog użytkownika: magdar1999
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 7

Następna

Międzynarodowy dzień przeciwdziałania nadużywaniu środków odurzających.

Komentarze: 3
Wpis głosowy

...
2019-06-26 16:06:51

Znani poznani przeze mnie.

Komentarze: 5
Witajcie
Wybaczcie, że nie zdążyłam z tym wpisem w ubiegłym tygodniu, ale stąd też taka a nie inna pora niniejszej publikacji, spójrzcie na godzinę wstawienia. :)
Prezentuje wam kolejny punkt wybrany przez was. Lista osób, no właśnie - znanych, a osobiście poznanych przez moją skromną osobę, albo chociaż takich, w któ®ych pobliżu się znalazłam. Wybaczcie, że nie we wszystkich sekcjach podam czas, kiedy owi ludzie zostali przeze mnie zapoznani lub spotkani, ale stanie się tak z prostej przyczyny. Nie pamiętam już dokładnie, kiedy to miało miejsce. Kilka może jestem w stanie określić w czasie z większą lub mniejszą precyzyjnością, ale to raczej z tych, które odbyły się stosunkowo nie dawno.
...
2019-05-27 00:10:20

Wiek fikcyjny a rzeczywiste wydarzenia.

Komentarze: 8
Witajcie:)
Około tydzień temu przedstawiłam listę wpisów na najbliższy czas i dałam wam możliwość wyboru, z której skorzystaliście. Tematyka dzisiejszego wpisu będzie dotyczyła zatem zagadnienia wskazanego przez was przeważającą ilość razy. Uspokajam, to nie oznacza, że wcześniej przedstawione propozycje znikają i nie zostaną zrealizowane. Wszystkie sześć, czy też raczej teraz już pięć proponowanych wam punktów pojawi się na tym blogu w swoim czasie. Tych, którzy nie zapoznawali się z listą proszę o to i wskazanie punktu dla nich najciekawszego, abym mogła go opracować i skrócić wasze czekanie. :)
Tyle tytułem wstępu, który nawiasem mówiąc może się okazać dłuższy od treści głównej, choć zgodnie z zasadami tworzenia jakichkolwiek wypowiedzi na podstawie prostego wzoru: wstęp, rozwinięcie, zakończenie, nie powinno tak być. Ikona
...
2019-05-14 20:24:29

Co będzie? Lista o przyszłości.

Komentarze: 13
Witajcie
dawno się nie odzywałam. Śmiało można stwierdzić, że w tym roku zaniedbałam bloga, a fakt że pojawiły się tu ze dwa wpisy w tym roku kalendarzowym brutalnie na to wskazuje. Już się poprawiam, chociażby tym zarysem najbliższych treści.
Niniejsza lista tworzona jest w chwili obecnej, kolejność punktów może ulec zmianie w procesie publikacji...
Albo w sumie, wiecie co? Blog to miejsce zarówno dla mnie jak i dla was, więc pozwole wam wybrać. Napiszcie w komentarzu jakiego rodzaju wpis z niżej proponowanych chcecie przeczytać najpierw, a ja się do tego dostosuję. Na wasze deklarację czekam przez najbliższy tydzień, co oznacza, że wybrana przez was tematyka wpisu pojawi się w kolejny weekend.
...
2019-05-03 22:49:30

Awatar 09 - Once upon a dream - Lana del Rey.

Komentarze: 6
Skoro pewien utwór kołacze mi się po głowie od dwóch tygodni, to może mi trochę odpuści jak się nim podzielę?
Piosenka jest coverem wykonanym przez Lane del Rey w 2014 roku na potrzeby filmu Disneya "Maleficent" (w Polsce "Czarownica").
Orginał pochodzi również z filmu "Sleeping beauty" z roku 1959. Osobiście wolę prezentowany wam w awatarze cover.
Podoba mi się jego mroczny nastrój i choć sam tekst jest dość zwyczajny, to w połączeniu z wokalem i muzyką tworzy, moim zdaniem, żadko spotykany klimat.
Tekst utworu "Once upon a dream" poniżej:I know you, I walked with you once upon a dream
I know you, that look in your eyes is so familiar, a gleam
And I know it's true that visions are seldom all they seem
...
2019-01-23 13:46:18

Nowy rekord! :)

Komentarze: 3
Witajcie
na początek powiem, że ten rok zaczął się dla mnie dobrze, pomimo niezbyt sprzyjającego pierwszego terminu ferji zimowych dla wojewudztwa Kujawsko-Pomorskiego. Osobiście wolę dalsze terminy, bo ledwo co wróciło się ze świąt i witania nowego roku, a tu już dwutygodniowa przerwa zimowa. OK, ale ja tu miałam o rekordzie wspomnieć, a nie tworzyć dygresję na temat ferji. O owym sukcesie informuję trochę z opuźnieniem z przyczyn nie dokońca zależnych ode mnie, bo chodzi o wydarzenie z minionego Czwartku.
I tak oto ppo tym wstępie czas na przejście do właściwej części tego wpisu. Ponownie uchylam wam drzwi do świata trenowanego przeze mnie sportu, czyli znów te kręgle, a raczej bowling. :)
...
2019-01-12 21:11:16

Usłyszane w wieczór wigilijny. Wzruszyłam się.

Komentarze: 12
Wpis głosowy

...
2018-12-26 21:29:53

Kto wie z jakiego filmu jest ta piosenka? :)

Komentarze: 1
Wpis głosowy

...
2018-12-24 15:07:57

Awatar 08 - Ding donk - Kayah

Komentarze: 0
Witajcie :)
...
2018-12-24 14:53:27

Test jest temu winien, ale poza tym... yyyy. Zapraszam do lektury. :)

Komentarze: 4
Witajcie
Piszę, bo nawiedziła mnie taka potrzeba. Dla pewnej odmiany nie piszę aby ponarzekać, a w ręcz przeciwnie. Niemal kipi ze mnie zadowolenie. Hehehe.
Jak to dobrze mieć w końcu udany dzień. Jeżeli od kilku co najmniej tygodni, około półtorej miesiąca miało się ponure dni, a czasem i bardzo, bardzo, naprawdę jesienne, to teraz, nagła zmiana cieszy tym bardziej. Cieszy sam fakt, że w ogóle zaistniała.
Co wpłynęło na mój obecny nad podziw dobry nastrój w dniu dzisiejszym?
Alesz nic takiego, tak poprostu się wziął z przysłowiowego kapelusza. :)
ekhem. Na poważnie.
Głównym czynnikiem był test z informatycznego języka angielskiego. Wspominałam tu już, że zaczęłam naukę w szkolę policealnej na kierunku technik tyfloinformatyk. Sprawę przybliżę zainteresowanym w późniejszym czasie. Wracając do meritum.
...
2018-12-13 22:52:33

Udostępniony 13 - Nienawiść, którą dajesz - MC Sobieski.

Komentarze: 5
Witajcie
dziś w moich plikach udostępnionych mam dla was utwór niemal niewidomego rapera kojarzonego przez was z tego, co się oriętuję, MC Sobieskiego. Choć plik 13 z kolei tych udostępnionych przeze mnie, to bynajmniej nie pechowy. :)
Jest to najnowsza piosenka tego dość niezależnego artysty, wydana w minioną środę: 17.10.br.
...
2018-10-21 22:00:38

Maria Pawlikowska-Jasnożewska - Prawo Nieurodzonych.

Komentarze: 6
Umieszczam wspomniany w poście o Awatarze wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, będący jednocześnie uzupełnieniem treści niniejszego awatara jak i wpisu go poprzedzającego o Dniu Dzieci Nieurodzonych.


Prawo nie urodzonych


Posłuchajcie nas i was, nieurodzonych
Dotąd cichych, dotąd bez obrony -
Chcemy bowiem przemówić nareszcie!

Nasze prawo - być dzieckiem miłośći,
Powitanym jak najmilszy z gości.
Bez zapału ku nam się nie spieszcie!

Nasze prawo - to biała kołyska,
Pierś łabędzie poznana w uściskach,
Pod firanem zniesionym batystem.

Nasze prawo - krew pełna ekstazy
Pięknych dziewcząt i mężczyzn bez skazy,
I kość cienka, i źrenice czyste!
...
2018-10-15 22:13:40

Awatar 07 - Prawo - Ich Troje.

Komentarze: 0
Witajcie
W moim awatarze piosenka nawiązująca do wcześniejszego wpisu o dniu dziecka utraconego.
Utwór absolutnie nikomu nieznanego zespołu Ich Troje, obecnego na polskiej scenie muzycznej dwadzieścia dwa lata, czyli od 1996 roku. Prezentowany wam utwór znalazł się między innymi na płycie "Intro" debiutanckiej z 1996 i na dwupłytowej kompilacji z 2003r "The best of Ich Troje".
Usłyszymy wokal lidera grupy, czyli Michała Wiśniewskiego oraz tamtejszej wokalistki Magdy Femme. Do tytułowego trio zaliczał się jeszcze Jacek Łągwa.
...
2018-10-15 18:56:17

Dzień Dziecka Utraconego/Nienarodzonego.

Komentarze: 1
Witajcie
Ode mnie po długiej przerwie pewien artykuł dotyczący dzisiejszego dnia. Publikuje go tutaj, abyście mieli świadomość, że w ogóle coś takiego istnieje, że może być ważne i jak to niestety wyglądało w naszym kraju. Nie wiem, czy teraz jest tak samo, nie bardzo mogłam znaleźć coś na ten temat, a i po tym artykule trochę mi się mówiąc szczerze odechciało wgłębiać w to.
Artykuł z: https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZR/15_10_dziecko_utracone.html

15 października jest w Stanach Zjednoczonych oficjalnie obchodzony jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych (Pregnancy and Infant Loss Remembrance Day) już od 1988 roku.
Strata upragnionego dziecka, poronienie, martwy poród, śmierć tuż po narodzeniu jest traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Dlatego październik jest miesiącem szczególnym dla tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy doświadczyli straty dziecka. W tym dniu Amerykanie zakładają różowo-błękitne wstążeczki, zapalają znicze, składają kwiaty w kościołach, szpitalach i na cmentarzach, wyrażając w ten sposób solidarność z osieroconymi rodzicami
...
2018-10-15 17:42:29

Po pierwszym tygodniu w szkolę.

Komentarze: 8
Witajcie
Yyhhm. Najwyżej zostanę zabita przez jedną osobę, po tym jak odczyta dalszą części tego wpisu, więc jeżeli zastaniecie nagłą ciszę z mojej strony, większą niż zwykle, to wiecie, dlaczego. :)
Minął pierwszy tydzień szkoły, również dla mnie, ponieważ po liceum zdecydowałam się pójść do szkoły policealnej na kierunek tyfloinformatyczny. Jak wiecie z Majową maturą się troszkę nie udało, podchodziłam do poprawki w Sierpniu, ale wątpię, aby coś z tego było. OK., ale ja nie o maturze, a o tym pierwszym tygodniu słów kilka wam wspomnę.
Ogólnie w klasie mam cztery osoby, więc całościowo jest piątka. Grua specyficzna i majaca w sobie dwie co najmniej osoby, z którymi nie da się pogadać, a przynajmniej takie sprawiają wrażenie, a jedna na pewno taka jest, dziewczyna, drugą z tych osób jest chłopak. Z jeszcze jednym chłopakiem mam pewien konflikt, to znaczy zraził mnie do siebie i to dość mocno przez część liceum i akurat był wtedy i teraz ze mną w klasie. Nauczyciele? Hmm głównie dziwni, mogę to bardziej przybliżyć komentarzach jak będziecie chcieli, bo nie chce mi się tutaj tego pisać. Są wyjątki, chyba dwójka, w tym mój wychowawca/opiekun, jest Okey., a nie jeszcze jeden może być, więc trójka i w ogóle otoczenie w internacie też robi się coraz mniej przyjemne, to znacz ogarnięci ludzie, tacy z którymi dałoby się pogadać normalnie, opuszczają mury placówki dla niewidomków mającej 146 lat. W sumie się im nie dziwie. Dobra, przechodzę do optymistyczniejszych rzeczy z tego tygodnia.
...
2018-09-07 23:16:56

1 z 7

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2019, Dawid Pieper