Blog: Świat Lwiczki. Przemyślenia i rozpiski. - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Świat Lwiczki. Przemyślenia i rozpiski.

Blog użytkownika: lwica
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 5

Następna

Gdzie spędziłam weekend, czyli znowu jestem z kimś, a nawet u kogoś. :-)

Komentarze: 10

...
2020-01-26 18:49:39

Moje nowe hobby, czyli tworzenie pomocy do nauki angielskich słówek. :-)

Komentarze: 25
Witajcie.
Jak niektórzy wiedzą, zdarza mi się pisać ściągi do angielskich słówek na podstawie własnych skojarzeń. Dzisiaj stwierdziłam, że podziele sie jedną z nich, jeśli byście chcieli więcej, to mówcie.
Słownictwo 3: Kultura i sztuka
Art - sztuka - myślę, że raczej każdy to wie, artysta od tego powstał.
Background - tło - taki jakby grunt pod coś, czyli właśnie tło.
Brush-stroke – pociągnięcie pędzla - brusch to też szczotkować, a stroke, jak sroka, to pendzel, więc jakby szczotkowanie pędzlem, czyli pociągnięcie.
Carve - rzeźbić - trochę z miastem Karwia mi się kojarzy.
Foreground - pierwszy plan - brak skojarzeń.
Image - obraz - mówi się czasem, że ktoś/coś zmieniło swój image, i o to właśnie chodzi, wygląd, obraz.
...
2020-01-21 09:24:22

Przedświąteczny czas, czyli o wigiliach słów kilka. Jak zwykle z opóźnieniem!

Komentarze: 15
Uwaga! Żeby nie było. Wpis opowiada o czasie od 16, do 20 grudnia. ;)
Witajcie witajcie?
Co tam ostatnio u mnie?
Przedświąteczny czas, za pewne jak u każdego.
Opiszę Wam mój przedświąteczny tydzień lekcyjny, bo warto!
W poniedziałek zaczęliśmy godziną wychowawczą, ale łączoną z technikum, nasze reakcje na siebie zawsze są piękne - "O BOże! Znowu z Wami?". Tak tak, my też chciały byśmy zmian, choć na naszych lekcjach bywa wesoło..
Na wychowawczej mówiliśmy o miesiącach, wojnach, obyczajach świątecznych itp, na historii w zasadzie kontynuowaliśmy temat.
Potem była religia, na której mnie i Izy, tak właściwie nie było.. Zostałyśmy zwolnione przez Panią polonistkę, ponieważ miałyśmy próbę do akademii. Poszło nam fajnie, i zostałyśmy wypuszczone, więc stwierdziłyśmy, że wypadało by wrócić na religię.
...
2019-12-31 12:32:22

Akcja robienia herbaty, czyli dokładny poradnik dla niesamodzielnych. :D

Komentarze: 23

...
2019-12-30 19:36:31

Plany są trudne! Czyli o zeszłym tygodniu słów kilka. :-)

Komentarze: 49
Witajcie! Dawno mnie tu nie było, więc chyba wypadało by ten stan rzeczy zmienić. Jak tam u mnie? A no, jest OK. Spróbuje Wam opisać zeszły tydzień - przed rozjazdem, od 21 do 25 października jak zwykle wpis z opóźnieniem, o przerwie listopadowej, też się pewnie kilka słów kiedyś pojawi.
W poniedziałek, standardowo, zaczęliśmy tydzień od pobudki z Siostrą Janą Marią, wstałam, ogarnęłam się mniej więcej, i poszłam udawać, że jem śniadanie, po czym uciekłam do pokoju, czekać na Izę, swoją drogą, zawsze tak robię, niezależnie od wszystkiego, większość poranka spędzam w pokoju,a wychodzę tylko wtedy, kiedy muszę. Potem wybrałyśmy się z Izą do szkoły. Na pierwszej lekcji mieliśmy godzinę wychowawczą, na której namawiałam pana, do poczytania książki o PRL-u, a chodziło o to, że kiedyś Pan dał mi jakiś podręcznik, żebym miała co czytać na okienku, i było tam o komunizmie itp. A na ostatniej lekcji dał mi za to podręcznik, który był pisany w czasach komunizmu, eh, co za wyczucie! Na godzinie wychowawczej ogólnie zajmowaliśmy się ustalaniem stopni na połowę semestru..
...
2019-11-04 17:31:19

Jeszcze żyje! Czyli o moim początku w laskach.

Komentarze: 75
Uwaga! Oczywiście, że z opóźnieniem! Wpis opowiada o, początku roku i reszcie pierwszego tygodnia. Taki o czasie aktualnym też się pewnie kiedyś pojawi. Opowiem Wam kiedyś także o ludziach, internacie, przerwach itp. Na razie, pozostańmy w klimacie czysto szkolnym., bo przerw z początku roku już nie pamiętam, a że przez prawie trzy tygodnie byłam pozbawiona komputera, to na bieżąco pisać nie mogłam.Witajcie! Wspominałam paru osobom, że u mnie się bardzo, ale to bardzo pozmieniało. Pamiętam, że mam dla was napisać zaległy wpisik o orientacji, pamiętam, że obiecywałam, ale, jeszcze nie teraz. Kiedyś się pewnie pojawi, jak znajdę czas..
A tymczasem. Co tam ostatnio u mnie?
...
2019-09-22 19:20:04

"Umoczy umoczy"!, czyli Jantar 2019. :-)

Komentarze: 27
Witajcie witajcie! Jak niektórzy wiedzą, wyemigrowałam sobie ostatnio na tydzień do Jantaru. Było super!
Byłam tam od 20 do 27 sierpnia.
Wyjechałyśmy po trzynastej. Miałyśmy wyjechać wcześniej, ale trzeba było się wyspać, dopakować, ogarnąć, i poznosić rzeczy. A, że u nas zawsze jest więcej rzeczy, niż ludzi, a co więcej, więcej rzeczy, niż potrzeba, ;) to to znoszenie trochę trwało. U nas to rodzinne. Babcia ma tak samo. WIęc kiedy po nią przyjechałyśmy, trzeba było poogarniać jeszcze jej rzeczy.
Ludkowie, nie umawiajcie się ze mną na wyjazdy. :D Chyba, że chcecie trzymać swoje rzeczy na kolanach. I nie liczcie, że moja mama, kiedykolwiek, pojawi się gdzieś punktualnie.
...
2019-08-29 13:52:22

O wszystkim i o niczym, oraz kilka przemyśleń. Z dedykacją dla P.W. :-) Czyli osoby, która wierzy we mnie nawet wtedy, gdy ja w siebie nie wierzę. ;)

Komentarze: 26
Witajcie witajcie! Co tam ostatnio u mnie? Są wakacje, więc wypadało by pogadać o wszystkim i o niczym.
Parę wpisów już zaczęłam tworzyć, też z tego typu, ale coś poszło nie tak. ;) Co ostatnio porabiam? Orientacja orientacja i orientacja. Żyje tym, i bardzo sobie to chwalę.
Z Panią widuje się dwa razy w tygodniu, ale laskę widuje znacznie częściej. ;)
We wtorek np. byłam sobie z Ziejką w stowarzyszeniu. Było bardzo ciekawie. Zwłaszcza zważając na to, że ona nie zna stron, więc kierowała mnie na oko.
Więc było albo Dobrze. Albo, Nie, lepiiej tak nie idź, jak idziesz, bo ulica, słup, budynek, albo cóś. ;) Nie za każdym razem była w stanie mnie uratować. ;) Do stowarzyszenia doszłyśmy w całości. Nawet sama wsiadłam do autobusu, i żyje, pasażerowie wszyscy też, więc nie jest źle.
...
2019-08-04 17:11:36

Wpis spóźniony o miesiąc, czyli o cudownym Weekendzie w szalonym towarzystwie. ;) Doczekaliście się!

Komentarze: 74
Uwaga. Wpis opowiada o czasie od 19, do 23 czerwca. Przepraszam, że wstawiam dopiero teraz, ale jakoś nie mogłam się zmobilizować, żeby go poprawić i wrzucić. ;)
Witajcie. Poproszono mnie, żebym stworzyła wpis, więc się biorę. ;) Co tam ostatnio u mnie? Z ciekawszych rzeczy... W środę, miałam zakończenie roku. ;) Było bardzo sympatycznie, choć też trochę smutno. Ukończyłam szkołę podstawową z wyróżnieniem, czyli po polsku z czerwonym paskiem. A co najśmieszniejsze? Ja nie wiedziałam, że mam pasek! Wyszłam ze szkoły z przekonaniem, że zabrakło mi tych moich sławetnych pięciu setnych. Zapomniałam na śmierć, że podochodziły nam przedmioty ze starszych klas ;) Pierwszym elementem zakończenia, była akademia. A w zasadzie to bardziej gala wręczania nagród. Nasza szkoła, nosi imię Orła białego, w związku z czym, rozdawano nam orzełki. W różnych kategoriach. Ja np. dostałam orzełka w kategorii muzyk roku, nawet był opisany w brajlu, za co dziękuję moim kochanym Paniom, :-* Po akademii udaliśmy się do klas. ;) Pani wychowawczyni nas pożegnała, wręczyła nam świadectwa i dyplomy, i mogliśmy iść do domu.
...
2019-07-26 21:06:33

Mini zagadka. Co się dzieje u mnie za oknem? Prosliliście kiedyś, żebym nagrywała ambienty, to macie, audio.

Komentarze: 26
Wpis głosowy

...
2019-07-16 13:21:01

Napraw mi spacje, czyli jestem u kogoś. :-) Wyjątkowo Audio,

Komentarze: 70

...
2019-07-13 13:09:58

Podziękowania Cz 1. Dla ludzi ze środowiska

Komentarze: 61
Witajcie! O to pierwsza część podziękowań, tym razem dla ludzików ze środowiska Nie będzie alfabetycznie. ;)

@Adelcia - dziękuję, że mogę do Ciebie napisać, dziękuję, że znajdujesz czas, żeby ze mną pograć, popisać czy się pośmiać.
Agatakantylena25 - dziękuję Ci kochana za to, że znajdujesz czas, by komentować moje marne wykony, że zawsze mogę usłyszeć od Ciebie pozytywne słowo, ale też za to, że potrafisz mnie konstruktywnie skrytykować. ;)
Daszekmdm - dziękuję, że zawsze mogę napisać, dziękuję, że znajdujesz czas by ze mną pogadać, popisać, czy poprzegrywać w domino. Dziękuję, że mogę Ci się zwierzyć, i że w jakiś sposób mi zaufałeś, wiem że to nie łatwe. Dziękuję także, że w jakiś sposób mogłam Ci pomóc.
...
2019-07-06 15:40:17

Zapowiedź podziękowań. Nie bójcie się! Nie odchodzę!

Komentarze: 8

...
2019-07-06 15:07:29

Nie umiem grać, i jeszcze bardziej nie umiem śpiewać, czyli spontaniczne "Drzewo kwitnie purpurą". Z dedykacją dla Loli, bo się uwzięła, po jakimś czasie usunę.

Komentarze: 38
Wpis głosowy

...
2019-07-05 12:54:43

Gospel Radom Amen. Czyli spontaniczne nagranie z planu. ;)

Komentarze: 22
Wpis głosowy

...
2019-06-23 09:02:39

1 z 5

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2020, Dawid Pieper