Blog: denisowo - czyli muzyka, technologie i nie tylko - Elten Network

Zalogowany jako: gość

denisowo - czyli muzyka, technologie i nie tylko

Blog użytkownika: denis333
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 8

Następna

Klawiatura logitech k370 bluetooth keyboard

Komentarze: 6

...
2020-02-06 21:16:24

Dla tych, co lubią wspominać.

Komentarze: 5

...
2020-02-02 19:10:51

Kurła. Kiedyś to było.

Komentarze: 55
Witajcie poraz drugi w dzisiejszym dniu. Zapewne pośmialiście się troszkę z mojej robionej na prędce recenzji, teraz czas na refleksje i rozmyślania ubiedzonego denisa. Żeby to dobrze rozpocząć, należy cofnąć się do roku 2006, kiedy to mając do dyspozycji mój pierwszy w życiu komputer z dostępem do internetu (Windows xp, 2 gb ram, jakiś stary intel pentium, który na tamte czasy był turbodymomenem w swojej klasie, no i oczywiście niezniszczalny window-eyes 5.5), zacząłem odkrywać mixowanie na 2 odtwarzacze, oraz radia internetowe. Cyberparty.pl, radioftb.net, radioparty.pl... I mógł bym sobie wymieniać dalej, bo tego było mnustwo. Każda ze wspomnianych wyżej stacji biła się wtedy o słuchacza, a tych było wielu. Ramówki były wypełnione po brzegi, a mniejsze lub większe konkursy radiowe to wtedy codzienność. A ja mając te swoje ledwie fyfnaście lat, mogłem sobie tylko pomarzyć o radiowej karierze. Nie mając wyjścia nabierałem doświadczenia poznając coraz to nowe oprogramowanie do mixowania, ogarniając różne techniki kunsztu dja. Mijały lata, a ja zdążyłem już wybrać swój kierunek, określić sięco do softu i sposobu, w jakim będę dobierał tracki.
...
2020-01-31 00:13:04

Znowu nic ciekawego.:P

Komentarze: 20

...
2020-01-30 21:40:05

A może jednak?

Komentarze: 12
Moi drodzy. Sami pewnie przyznacie mi racje, gdy powiem, że mało tu gościło ostatnio wpisów tekstowych. Przyznam się wam szczerze, że z roku na rok tracę coraz bardziej i z wielkim postępem lekkość pióra. Nie pomaga temu na pewno fakt, że nie potrafię znaleźć sobie dogodnej pozycji do przeczytania. Zawsze, gdy mam sięgnąć po jakieś dobro literackie, to znajduję sobie zupełnie inne zajęcie."Twitch: Al4rii nadaje transmisję z gry music& performing arts! Al4rii transmituje na żywo: #alari mix session vol 70".
czyli krócej mówiąc pozamiatane. Warto również wspomnieć o meczach piłki ręcznej, i ogólnych rozmowach na tt, które skutecznie odciągają mnie od świata literatury. No chyba, że akurat ktoś twierdził, żę może by tak wypadało coś przeczytać? Ostatnio widzianą przeze mnie książką była opowieść o sytuacji na bliskim wschodzie. To, jak tam traktuje się kobiety przechodzi ludzkie pojęcie. Jeden arabus wziął sobie dwie takie za żony. Któregoś dnia się wkurwił, rzucił pracę, i tak o bez nic przerobił je na prostytutki. A człowiek myślał, że ta nasza cywilizacja to już chyba wszędzie dotarła. I takie rzeczy, można zaliczyć raczej do kategorii skrajności, które powinny być karane więzieniem. Tym czasem w arabi saudyjskiej nadal istnieje coś takiego jak zabójstwa honorowe. Normalnym jest zabijanie kobiet za ucieczkę od męża, albo za prostytucję. Nawet, jeśli były one do tego zmuszane. Drugą pozycją, za którą z własnej woli któregoś przedświątecznego dnia próbowałem się wziąć była książka Laurena Millera pt. Aplikacja. Za radą Jamajki, wgłębiałem się w świat, przypominający mi trochę highschool musical. Różnica była taka, że w obecnym przypadku o życiu tych wszystkich nastolatków decydowały tzw. Handheldy z zainstalowanym luksem. Który podpowiadał tym wszystkim biednym istotą co mają jeść, o której wrócić do domu, i jakiej muzyki posłuchać. My chyba powoli zaczynamy już to mieć w rzeczywistości. W końcu obraz ludzi wgapionych w swoje smartfony jest codziennością dzisiejszych czasów. A sztuczna inteligencja podpowiada nam coraz więcej rzeczy. Co mi osobiście nie przeszkadza, do póki ogranicza się to do rekomendacji nowych utworów na mojej muzycznej playliście, i nowych wiadomości ze świata do przeczytania, dopasowanych do moich wcześniej ustalonych preferencji. To jest na prawdę wygodne! W przeciwieństwie do dalszej fabuły wspomnianej książki, gdzie to Główna bohaterka o ładnym, lecz mało dźwięcznym imieniu Aurora zaczyna coraz bardziej filozofować a temat swojego głosu zwątpienia, i zadawać sobie pytanie: Czy ona również zostanie wywalona z prestiżowej szkoły jak matka? No... Ale z racji, że krytyk literacki ze mnie żaden, ten opis skończę w następujący sposób: Za mało fabuły, za dużo filozofii. I basta. Cóż. Może kiedyś do tego wrócę, jak ktoś wreszcie dorobi mi piątą klepkę do mózgu.
...
2020-01-10 10:07:28

Czas na mioki z psiego pola! Czyli wizyta w bardzo kontrowersyjnym miejscu.

Komentarze: 6

...
2019-12-31 19:06:19

Relaks po pracy. Czyli jak zostałem nauczony.... Lekcji.

Komentarze: 15
Nie ma to jak myśl, że to koniec tych żmudnych obowiązków, które trzeba spełnić dla korpo, co by nie zostać na szarym końcu układanki, nie dając tym samym powodów do zwolnienia. Aaa. Bo wy pewnie jeszcze nie wiecie. A przynajmniej nie wszyscy. W każdym razie Od jakichś 4 miesięcy można mnie nazywać pełnoprawnym korposzczurem. Choć nie zbyt lubię tego określenia. Tak samo jak nie za bardzo przemawia do mnie ten cały nadmuchany korporacyjny żargon, który jest pełen influencerów, timesheetów, a w mailach chcąc napisać coś ważnego używa się niezwykle rażącego mnie zwrotu "drodzy wszyscy". Jeszcze jest fyi, czyli for your information... Ale ja dzisiaj nie o tym tak w zasadzie chciałem wam tutaj powiedzieć.
...
2019-12-19 19:46:18

jak smakuje najlepiej wydane 14 zł w moim życiu? Posłuchajcie sami.

Komentarze: 11

...
2019-11-20 18:11:55

U mnie chłodzenie jest eleganckie. A jak sytuacja wygląda u was?

Komentarze: 15
Ten tytuł wpisu pewnie większości z was nic nie mówi, Jednak wtajemniczeni bywalcy teamtalka z pewnością już kumają czaczę po przeczytaniu pierwszych słów wstępu. Już wyjaśniam, w czym rzecz. Otóż ostatnio po perturbacjach z chłodzeniem w moim dellu inspironie jego mać 5570, wielu rozmowach z samym sobą i ze znajomymi, którzy kazali mi katować dziada aż nie wyląduje trzykrotnie na gwarancji, postanowiłem dosłownie odmienić swój los. Szukałem długo, grzebałem zawzięcie niczym dobry ebacz od kobiet, szukałem jak archeolog złotego pociągu, i o to jest on. Kupiony w x-komie za mojosiostrzane pieniędze lenowo thinkpad e-590. Ujmująca swym wyglądem, ultra szybka, cicha, biznesowa, i co najważniejsze chłodna konstrukcja sprawiła, że poraz pierwszy od dawna wyznałem czemuś miłość. To było jak kopniak szczęścia. Jak wezuwiusz, który budzi się do życia po miliardzie lat nieaktywności.
...
2019-10-20 19:44:25

recenzja: Alpejskie ptasie mleczko

Komentarze: 40

...
2019-09-11 16:09:39

nareszcie będzie co oglądać. ale...

Komentarze: 1

...
2019-08-25 13:45:52

Jaka jest granica?

Komentarze: 51
Jedni piszą poematy, inni zaś wyrażają siebie przy pomocy piosenek. A ja z racji, że jestem człowiekiem ostatnio o raczej prostej konstrukcji, napiszę wam wszystko szczerze jak jest. Bez owijania. Tak, jak by ktoś w tym momencie właśnie wywalił całą zawartość cukru na stół.
Jestem osobą, której przyświeca pech w życiu. pech i głupota. bo nawet pomoc tym, na których mi bardzo zależy mi nie wychodzi. Chciał bym tyle zrobić, a zamiast tego krzywdzę zrażając do siebie bezpowrotnie. Chciał bym znaleźć lekarstwo na problemy, co do których nie widzę rozwiązania. I tylko chwile sprawiają, że potrafię się wszystkim cieszyć.
W piątek porządkując mój dom, w którym mieszkałem do stycznia bieżącego roku pańskiego okazało się, że nawet słoik ogórków kiszonych leżący w spiżarce już od roku czasu potrafi we mnie wywołać łzy rozpaczy, i powrót do wspomnień, których teraz nie chciał bym przywoływać mimo ich słodkości. Mimo tego, że wiele zawdzięczam tym, których już ze mną nie mam. Ktoś kiedyś powiedział, że czas leczy rany. W moim przypadku jest chyba na odwrót. Bo im dalej, tym bardziej sobie uświadamiam co tu się ostatnio odwaliło. I generalnie coraz trudniej mi to wszystko sensownie poukładać w jedną, spójną całość.
...
2019-07-22 23:04:46

A o to jak gimbaza podniecca się Roksaną Wungiel.

Komentarze: 12
Wpis głosowy

...
2019-05-31 13:14:34

A tu jakiś traktorek, czy tam inna maszyna pogotowia energetycznego. W tle słychać piękne ptaki.

Komentarze: 29
Wpis głosowy

...
2019-05-31 13:11:25

Tyniec mały. Jakieś tam ptaki na kiju. ja się nie znam. Ale szpaków nie cierpię.

Komentarze: 6
Wpis głosowy

...
2019-05-31 13:06:57

1 z 8

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2020, Dawid Pieper