Blog: Piszę, więc jestem - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Piszę, więc jestem

Blog użytkownika: camila
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 1

Niewierna Karyna

Komentarze: 0
Znowu wieczór refleksyjny - pół mojego bioprocesora robi jakieś zbiory ćwiczeń na przyszłe zajęcia, a kolejne pół próbuje wyprzeć z głowy mój kolejny głupi pomysł, który może, ale nie musi doprowadzić do katastrofy. Powszechnie wiadomo, że Karina nie dość, że nie grzeszy stabilnością emocjonalną i fizyczną, to okazuje się jeszcze, że zaczyna powoli wychodzić ze strefy komfortu i konserwatywne przyzwyczajenia dopuszcza do powtórnego przemyślenia. I tak oto, Karina znalazła się późnym wieczorem na stronie ispota, próbując złożyć sobie najbardziej pasującą do indywidualnych potrzeb konfigurację Macbooka Pro z tego roku rzecz jasna.
Wersja 13-calowa, I7, 8 GB RAM oraz 256 GB dysku SSD, za którą przyjdzie zapłacić 10500 zł jest idealnym zbalansowaniem, bo nie całkowitym spełnieniem moich potrzeb. Do pełni szczęścia potrzeba tylko ekranu 15-calowego, do którego trzeba dopłacić odpowiednią według Apple kwotę. Próg 10000 zł to moim zdaniem najrozsądniejsza górna granica, a jego przekroczenie budzi lęk i inne dolegliwości.
...
2018-11-04 20:51:02

Schematy, psia ich mać...

Komentarze: 4
"Studia to powielanie schematów i wyuczanie niepotrzebnej teorii" mówili. "Studia to możliwości rozwoju i wiele, wiele więcej" - również mówią. Opiekun roku nasz powiedział na spotkaniu organizacyjnym, żeby nie wykorzystywać studiów tylko do kujonowania w akademiku, żeby korzystać z tych nowych możliwościów i czerpać garściami wręcz, kobita ma rację jak mało kto.
Jeśli wpis na blogu się pojawia, to u mnie za zwyczaj jest bardzo źle, lub tak dobrze, że głową przebijam sufit, nie inaczej jest tym razem. Siedzę sobie w tym moim akademiku, słucham stukania deszczu o parapet, żyję jesienną melancholią i jakoś tak ciężko mi jest, i nawet gorąca herbata słabo pomaga.
...
2018-10-23 20:29:03

World Of Distortion

Komentarze: 1
Wpis głosowy

...
2018-10-15 09:55:58

Hardowe początki roku akademickiego udane.LINE

Komentarze: 3
Jakieś parę dni temu doszła do mnie informacja, że w sercu Śląska - Katowicach, 12 października odbędzie się kolejna odsłona cyklu imprez Kings Of Hardstyle, której główną gwiazdą będzie Wildstylez. Mojemu sercu bliska bardzo jest ta lżejsza odmiana Hardstyle, więc ucieszyłam się i pomyślałam: czemu nie?
Pełna optymizmu tego dnia przygotowałam się należycie. Jak stereotypowa kobieta kompletowałam outfit na tą okazję parę dni, i ta myśl tłukła mi się w głowie aż do momentu wyjścia. Zdążyłam się też przekonać jaki wpływ może mieć na mnie lęk przed tym, że znowu się nie uda, że znowu nie będę w stanie wyjść z domu i brać udziału w czymś, na czym mi bardzo zależy - z tymi przykrymi myślami musiałam się zmierzyć od czasu, kiedy informacja doszła do mnie. Ogarnęłam się, ubrałam w ukochane rzeczy, naładowałam telefon do końca, i w drogę. Po przyjeździe do Katowic i odnalezieniu klubu spotkała mnie dziwna sytuacja.
...
2018-10-14 17:29:56

Wystraszony studencina na pierwszym rokuLINE

Komentarze: 10

...
2018-10-04 16:50:35

Zmiany, zmiany, zmiany

Komentarze: 9
11 września Karina dowiedziała się, że zdała maturę poprawkową, parę dni później zaś, że dostała się na germanistykę z Angielskim na UJ. Terminy, załatwianie wszystkiego na ostatnią chwilę, jakieś dziwne pomyłki logistyczne - nie ten mail, znowu terminy, krążenie z domu 170 km tylko po to, żeby doręczyć dokument osobiście pomimo prowadzonego systemu obsługi studiów, przerywany sen wątpliwej jakości, i skrajne emocje. To wszystko sprawiło, że Karina znowu narzekała i kleła. W głowie się kręci, ciśnie w środku, i głośno jest, a tam wymagają skupienia, i najlepiej emocjonalnego opanowania i pełnego zaangażowania. Jestem bardzo ciekawa jaka będzie inauguracja roku akademickiego, nigdy w czymś takim nie uczestniczyłam, jestem podekscytowana jak i trochę przestraszona jak każdy student na pierwszym roku. Okazało się, że akademik dostałam, słynący z wysoko rozwiniętego życia towarzyskiego, więc może z integrowaniem się nie będzie tak źle? Myślę, że będzie dobrze. Pierwszy miesiąc jest kluczowy we wdrażaniu się.
...
2018-09-25 13:30:41

Sprawa się rypła

Komentarze: 2
Polska edycja Electronic Family już za nami, jednak beze mnie. Zamiast cieszyć się przygotowaniami w poniedziałek wieczorową porą musiałam oddać swój bilet w dobre ręce kogoś potrzebującego, a swoją wydrukowaną kopię wyrzucić do kosza. Taka sytuacja przydarzyła mi się poraz drugi, bo pierwszy był na Tranceformations w malowniczym Wrocławiu. Nocą z 10 na 11 lutego musiałam się uraczyć tylko filmikami udostępnianymi na Facebooku. Dzisiaj o 4 rano, kiedy całe wydarzenie zbliżało się do końca również przeglądałam różne transmisje, szukałam nagrań z występu Bryana Kearney i Ucast, na których najbardziej czekałam. Nie wspomnę już o Gareth Emery czy Purple haze AKA. Sander Van Doorn. Lubię ryzykować, ale nie w sytuacji kiedy moja fizyczność sprowadza umysł do parteru i drastycznie studzi zapał. Miałam w planach opublikowanie mojego pierwszego nagrania, relacji z dość długiej podróży i co ciekawszych urywków z samego wydarzenia, ale niestety, chyba nie można mieć wszystkiego.
...
2018-08-15 14:01:58

Czy piwo bezalkoholowe jest bezalkoholowe?

Komentarze: 14
Oglądając telewizję w szczególności, zwłaszcza latem można natknąć się na coraz więcej reklam piwa bezalkoholowego. Powody są różne: promowanie trzeźwości, mam wrażenie, że zmiana kultury picia szczególnie wśród młodych, chęć bycia mobilnym bez kompromisów i dylematów po fajnej posiadówie w plenerze. Są też osoby, które nie chcą lub nie mogą go spożywać. Powszechnie wiadomo, że alkohol w dużej ilości na raz znacząco wpływa na zdolność płynnego i składnego wyrażania się, utrzymanie prawidłowej postawy ciała i umiejętność logicznego myślenia i racjonalne podejmowanie decyzji. Niestety jestem tym szczęśliwcem, który nie może, a jak pozwoli sobie na piwko, to od razu czuje skutki w większym lub w mniejszym stopniu. Taka a nie inna sytuacja zmusiła mnie do wgłębienia się w temat piw bezalkoholowych, lub co wyniknie z zestawienia piw niskoalkoholowych, uważne przeglądanie etykiet i testy co bardziej mi podejdzie, a co mniej. Sprawdziłam też piwo o trochę mniejszej zawartości (2%) - różnice procentowe u producentów mogą wydawać się nieznaczne i mało ważne, dla mnie jednak okazały się znaczące i dobrze byłoby, gdyby producenci nie kłamali na etykietkach.
...
2018-08-05 23:56:41

Dźwięk ciszy

Komentarze: 10
Ciężki dzień. Wstajesz, idziesz do swoich obowiązków. Spotykasz ludzi, rozmawiasz, czytasz, chodzisz, wieczorem wypijesz piwko, pobawisz się ze znajomymi. Wracasz do domu, kładziesz się spać, i wsłuchujesz się w dźwięk ciszy - jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Zasypiasz w świadomości pośredniej domykając sprawy dnia codziennego. Zgadza się, cisza też potrafi brzmieć, jak ulga, jak błogi spokój.
Nawet nie potrafię sobie odtworzyć ze wspomnień jak to jest zasypiać w kompletnej ciszy, jak to jest obudzić się w środku nocy i słyszeć tylko śpiew ptaków nad ranem wiosenno-letnią porą. Może jestem w pewnym sensie osobą uprzywilejowaną inaczej, bo doznaję tego, czego nie doznają osoby stojące obok mnie? Nie cieszę się z tego za specjalnie. Budzę się, pracuję, uczę się, skupiam się, myślę, czuję, i kończę dzień w hałasie, którego nienawidzę od pierwszych sekund jego trwania.
...
2018-07-23 21:11:42

Wprowadzenie

Komentarze: 27
Drogi czytelniku.
Bardzo mi miło, że ze mną jesteś. Miałam trzy podejścia w pisaniu bloga w życiu, a moje konto twitterowe nie skupia się raczej na bardziej prywatnym aspekcie mojego życia. Moje profile w sieciach społecznościowych są bardzo monotematyczne.
Krótko o sobie:
Mam na imię Karina, skończyłam szlachetne 20 lat. Skończyłam również technikum o profilu informatycznym skierowanym na technologie wspomagające. Nie odbiegam zainteresowaniami od większości osób tutaj.
Muzyka stanowi bardzo dużą część mojego istnienia. Nie jestem artystką, nie śpiewam, nie gram, ale traktuję ją jak integralną część mnie. A jaka to muzyka? Niezrozumiała dla 80% populacji, bo ciężka, złożona, elektroniczna. Byłam już w wielu miejscach, by razem z innymi osobami słuchać występów ulubionych wykonawców. To uczucie za każdym razem jest takie inne, kiedy spotykam w tamtych miejscach nowe osoby, i czasem kontakty utrzymywane są długo po danym wydarzeniu.
...
2018-07-13 15:30:11

1 z 1Nawigacja


Copyright (©) 2014-2018, Dawid Pieper