Blog: Piszę, więc jestem - Elten Network

ELTEN NETWORK

Skocz do nawigacji

Zalogowany jako: gość

(Zaloguj się)

Piszę, więc jestem

Blog użytkownika: camila
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 1

Sprawa się rypła

Komentarze: 2
Polska edycja Electronic Family już za nami, jednak beze mnie. Zamiast cieszyć się przygotowaniami w poniedziałek wieczorową porą musiałam oddać swój bilet w dobre ręce kogoś potrzebującego, a swoją wydrukowaną kopię wyrzucić do kosza. Taka sytuacja przydarzyła mi się poraz drugi, bo pierwszy był na Tranceformations w malowniczym Wrocławiu. Nocą z 10 na 11 lutego musiałam się uraczyć tylko filmikami udostępnianymi na Facebooku. Dzisiaj o 4 rano, kiedy całe wydarzenie zbliżało się do końca również przeglądałam różne transmisje, szukałam nagrań z występu Bryana Kearney i Ucast, na których najbardziej czekałam. Nie wspomnę już o Gareth Emery czy Purple haze AKA. Sander Van Doorn. Lubię ryzykować, ale nie w sytuacji kiedy moja fizyczność sprowadza umysł do parteru i drastycznie studzi zapał. Miałam w planach opublikowanie mojego pierwszego nagrania, relacji z dość długiej podróży i co ciekawszych urywków z samego wydarzenia, ale niestety, chyba nie można mieć wszystkiego.
...
2018-08-15 14:01:58

Czy piwo bezalkoholowe jest bezalkoholowe?

Komentarze: 11
Oglądając telewizję w szczególności, zwłaszcza latem można natknąć się na coraz więcej reklam piwa bezalkoholowego. Powody są różne: promowanie trzeźwości, mam wrażenie, że zmiana kultury picia szczególnie wśród młodych, chęć bycia mobilnym bez kompromisów i dylematów po fajnej posiadówie w plenerze. Są też osoby, które nie chcą lub nie mogą go spożywać. Powszechnie wiadomo, że alkohol w dużej ilości na raz znacząco wpływa na zdolność płynnego i składnego wyrażania się, utrzymanie prawidłowej postawy ciała i umiejętność logicznego myślenia i racjonalne podejmowanie decyzji. Niestety jestem tym szczęśliwcem, który nie może, a jak pozwoli sobie na piwko, to od razu czuje skutki w większym lub w mniejszym stopniu. Taka a nie inna sytuacja zmusiła mnie do wgłębienia się w temat piw bezalkoholowych, lub co wyniknie z zestawienia piw niskoalkoholowych, uważne przeglądanie etykiet i testy co bardziej mi podejdzie, a co mniej. Sprawdziłam też piwo o trochę mniejszej zawartości (2%) - różnice procentowe u producentów mogą wydawać się nieznaczne i mało ważne, dla mnie jednak okazały się znaczące i dobrze byłoby, gdyby producenci nie kłamali na etykietkach.
...
2018-08-05 23:56:41

Dźwięk ciszy

Komentarze: 10
Ciężki dzień. Wstajesz, idziesz do swoich obowiązków. Spotykasz ludzi, rozmawiasz, czytasz, chodzisz, wieczorem wypijesz piwko, pobawisz się ze znajomymi. Wracasz do domu, kładziesz się spać, i wsłuchujesz się w dźwięk ciszy - jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny. Zasypiasz w świadomości pośredniej domykając sprawy dnia codziennego. Zgadza się, cisza też potrafi brzmieć, jak ulga, jak błogi spokój.
Nawet nie potrafię sobie odtworzyć ze wspomnień jak to jest zasypiać w kompletnej ciszy, jak to jest obudzić się w środku nocy i słyszeć tylko śpiew ptaków nad ranem wiosenno-letnią porą. Może jestem w pewnym sensie osobą uprzywilejowaną inaczej, bo doznaję tego, czego nie doznają osoby stojące obok mnie? Nie cieszę się z tego za specjalnie. Budzę się, pracuję, uczę się, skupiam się, myślę, czuję, i kończę dzień w hałasie, którego nienawidzę od pierwszych sekund jego trwania.
...
2018-07-23 21:11:42

Wprowadzenie

Komentarze: 27
Drogi czytelniku.
Bardzo mi miło, że ze mną jesteś. Miałam trzy podejścia w pisaniu bloga w życiu, a moje konto twitterowe nie skupia się raczej na bardziej prywatnym aspekcie mojego życia. Moje profile w sieciach społecznościowych są bardzo monotematyczne.
Krótko o sobie:
Mam na imię Karina, skończyłam szlachetne 20 lat. Skończyłam również technikum o profilu informatycznym skierowanym na technologie wspomagające. Nie odbiegam zainteresowaniami od większości osób tutaj.
Muzyka stanowi bardzo dużą część mojego istnienia. Nie jestem artystką, nie śpiewam, nie gram, ale traktuję ją jak integralną część mnie. A jaka to muzyka? Niezrozumiała dla 80% populacji, bo ciężka, złożona, elektroniczna. Byłam już w wielu miejscach, by razem z innymi osobami słuchać występów ulubionych wykonawców. To uczucie za każdym razem jest takie inne, kiedy spotykam w tamtych miejscach nowe osoby, i czasem kontakty utrzymywane są długo po danym wydarzeniu.
...
2018-07-13 15:30:11

1 z 1Nawigacja


Copyright (©) 2014-2018, Dawid Pieper