Blog: Blog czeskiego mafioza - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Blog czeskiego mafioza

Blog użytkownika: Siciliano
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 10

Następna

Nagrania z moskiewskiego metra

Komentarze: 3
Pierwsze nagranie - przejażdżka autobusem, starszym i nowszym pociągiem metra (trwa 58 minut):
http://tyflonet.com/siciliano/Moskwa_przejazdzka2019_07_09-13_09_19.mp3
Drugie nagranie - komunikat na stacji o tym, że pociąg nie zabiera pasażerów:
...
2019-07-10 22:57:37

Pozdrowienie z Moskwy

Komentarze: 8
Wpis głosowy

...
2019-07-08 23:09:33

Style - Krásný léto přijde (Ładne lato przyjdzie). Czeski eurodance z lat 90.

Komentarze: 1

...
2019-06-25 17:04:31

Nowa bałkańska twórczość ludowa nie przestaje mnie przerażać i zaskakiwać. Uwaga, niecenzuralne.

Komentarze: 1

...
2019-06-16 01:02:14

Mirka Brezovská - Dievča neplač (słowacka piosenka z lat 80.)

Komentarze: 2
Podejrzewam, że zrozumiecie albo większość tekstu, albo wszystko.
Oryginał:
...
2019-06-09 17:05:44

Co tam u mnie na początku lata? O moim udziale w filmie i nie tylko

Komentarze: 5
Cześć wam wszystkim. Już od dłuższego czasu nie odzywałem się do was z relacjami, co tam u mnie. Teraz znowu po jakimś czasie jest ten moment, kiedy do uczelnianych spraw się nie chce, pogadać też nie ma z kim, do słuchania też nic takiego nie mam, czyli nie mam co robić, a wyjątkowo chce mi się robić co innego. :D Dlatego poniżej postaram się trochę opowiedzieć o wydarzeniach z kilku ostatnich miesięcy.
Dopiero teraz zobaczyłem, że ostatnia tego typu relacja była na początku semestru, co troszkę mnie zaskoczyło, ale mam nadzieję, że dam radę. :D Jeśli chodzi o uniwersytet, skończył się prawdopodobnie ostatni semestr moich studiów licencjackich, w którym miałem cokolwiek na uczelni. Teraz czeka mnie praca licencjacka, ale z powodu Erasmusa w Warszawie postanowiłem przedłużyć studia o rok, co oznacza, że w tym roku akademickim zapisałem się na wszystkie przedmioty, na które trzeba było, a w następnym będę już tylko pisał licencjat oraz czytał do dwóch egzaminów z literatury. Dokładniej mówiąc, do pierwszego będę czytał teraz w wakacje, podejdę we wrześniu, a do drugiego potem jesienią, żeby podejść w styczniu. Oznacza to jednak, że będzie też sporo czasu na wiele innych rzeczy, czyli jak ja to mówię, można będzie szaleć. :D W licencjacie chciałbym porównać nazwy instrumentów muzycznych w czeskim i polskim np. z punktu widzenia etymologicznego, czyli ich pochodzenia. Wierzę, że na te dwadzieścia kilka stron to wystarczy. Chciałem pisać coś o swoich ulubionych gwarach, ale moja przyszła promotorka powiedziała mi, żebym lepiej zostawił to na magisterkę, i poleciła mi np. porównanie jakiejś terminologii. Jako że interesuję się muzyką, to wybrałem właśnie to, tylko nie wiedziałem do końca, na której części terminologii muzycznej się skupić, bo przecież tego też jest dużo. Po niedawnej rozmowie ze swoim byłym nauczycielem gry na fortepianie, nota bene Polakiem z Wrocławia mieszkającym w Pradze od ponad trzydziestu lat, doszliśmy do wniosku, że nawet nazwy samych instrumentów spokojnie wystarczą. Już teraz was proszę, trzymajcie za mnie kciuki, żeby mi się udało. Wiem, że tak na prawdę to bzdura, ale jak pewnie niektórzy z was się domyślają, dla mnie jest to jeszcze trochę kosmos. Niemniej inni przeszli, to dlaczego ja nie powinienem?
...
2019-06-08 00:01:30

Tak też może brzmieć nowa cygańska muzyka. Co wy na to?

Komentarze: 1
Przykład pierwszy:
...
2019-05-18 17:46:59

Historia z mojego warszawskiego Erasmusa w formie zagadki

Komentarze: 5
Cześć wszystkim. Po dłuższym czasie znowu odzywam się do was, niedługo pewnie napiszę też, co tam u mnie, ale jeszcze nie teraz. Chciałbym bowiem opowiedzieć wam historię z mojego Erasmusa w Warszawie i zrobię to w formie zagadki, czyli nie dokończę. Może podam w niej kilka informacji prywatnych, ale one są już nieaktualne, więc myślę, że nic się nie stanie.
...
2019-05-18 02:44:43

Kolejny izraelski utwór, tym razem z aluzją

Komentarze: 5
Cześć wszystkim. Tę piosenkę znalazłem jakieś dwie godziny temu. Nie rozumiem niestety, o czym dokładnie jest tekst, ale z tłumaczenia przez Google zrozumiałem, że chyba jest to o jakichś starszych paniach pochodzenia wschodnioeuropejskiego, które pracują w izraelskiej armii.
...
2019-05-05 17:17:08

Moja podróż z uczelni do domu dwiema liniami metra oraz autobusem. Na początku krótki wstęp, demonstracja pilota, który udostępnia nam miasto.

Komentarze: 4
Żeby nie zajmować miejsca, poniżej wstawiam link do pobrania nagrania, które trwa koło godziny. Miłego słuchania.
...
2019-04-29 18:21:16

Orera - Piesnia pro Tbilissi (Piosenka o Tbilissi). Utwór chyba z lat 60. po gruzińsku i rosyjsku.

Komentarze: 2

...
2019-04-09 13:15:36

Czy wiedzieliście, że... tak brzmi oryginał tej znanej piosenki?

Komentarze: 3

...
2019-04-08 13:19:55

Moje zdanie na temat piosenki Widzieć muzyką. Uwaga, część wpisu bardzo kontrowersyjna!!!

Komentarze: 8
Cześć wszystkim i na samym początku bardzo dziękuję za komentarze. Minął już czas, który dałem wam do komentowania piosenki Widzieć muzyką, wystawionej na moim blogu w zeszły piątek, a więc oto moja obiecana odpowiedź. Czekałem bez jakiejkolwiek podpowiedzi ze swojej strony, bo słyszałem już trochę opinii negatywnych, ale również np. takie zdanie i to od bardzo samodzielnej osoby niewidomej, że muzyka to jedyna rzecz, którą niewidomi mogą robić samodzielnie, bez jakiejkolwiek pomocy, a więc ta piosenka jest super. Jeśli ktoś czyta ten wpis i nie zna jeszcze piosenki, to proszę nie czytajcie, tylko najpierw posłuchajcie piosenki, żebyście wiedzieli, o co chodzi.
...
2019-04-07 21:51:00

Po powrocie blogów mała ankieta. Co sądzicie o tej piosence?

Komentarze: 8
Cześć wszystkim, witam po powrocie blogów i od razu przychodzę z kolejną propozycją muzyczną, połączoną tym razem z małą ankietą dla was.
Chciałbym się z wami podzielić piosenką, którą poznałem w czerwcu zeszłego roku w Poznaniu. Nosi ona tytuł Widzieć muzyką, pewnie niektórzy z was już ją znają.
Autorem muzyki i tekstu jest Tomasz Kordeusz. Niestety niewiele o tej piosence wiem, ale domyślam się, że była ona związana z festiwalem Widzieć muzyką i podobnymi warsztatami muzycznymi, a chór z Owińsk i kontynuujący jego tradycję zespół przy poznańskim PZN'ie nadal ją wykonuje. Jak ktoś z was wie więcej, śmiało napiszcie w komentarzach lub prywatnie, żebym mógł uzupełnić wpis.
...
2019-03-29 21:57:35

Zanim wszystko wybuchnie, to jeszcze jedno nagranie, którym chciałem się z wami podzielić. Tak grało i śpiewało małe praskie dziecko bodajże w wieku lat 10.

Komentarze: 3
Wpis głosowy

...
2019-03-06 23:36:57

1 z 10

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2019, Dawid Pieper