Blog: Królestwo ciumbacznej dziamówki - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Królestwo ciumbacznej dziamówki

Blog użytkownika: Paulinux
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 4

Następna

Epilog

Komentarze: 29
Czekanie. Bezmierne czekanie, nadzieja, za chwilę brak nadziei. Czekanie nieubłagane, do końca i ani minuty krócej. Rozpacz, śmiech, mieszanka wszystkich barw i odcieni tych dwóch skrajnych emocji. Rozmawiam z kimś, a i tak myślę tylko o wynikach. Zdałam? Nie zdałam? Tak czy nie, do cholery!
***
Trzeci lipca, osiem minut przed północą, spędzam czas na Teamtalku, w pokoju, w którym ja się znajduję, pozostała już tylko jedna osoba poza mną, ale że tę osobę lubię, pasuje mi to.
Wchodzę na stronę, która służy do sprawdzania wyników, loguję się i patrzę, a tu mogę sprawdzić tylko wyniki z egzaminu gimnazjalnego.
- Dlaczego? - pytam - Przecież wszystko robię dobrze.
...
2019-07-04 10:38:03

Zainspirowana wpisem użytkownika Nuno69, jakie polskie słowa słychać w tej piosence?

Komentarze: 25
Wpis głosowy

...
2019-07-02 23:20:10

Ustne matury oraz informatyka, czyli z bardzo dawna nadrabiam

Komentarze: 18
Witajcie!
Ten wpis będzie pewnie krótki oraz informacyjny, gdyż na samą myśl o ustnym polskim mam straszną niechęć. W poniedziałek moja informatyka się nie odbyła i dodatkowuy termin egzaminu mam wyznaczony na 7.06. Sami zresztą widzieliście mój głos w wątku parodiujmy samych siebie jakoś pod koniec, kto widział oczywiście.
Nie widziałam zadań, kiedy przerywałam, ale po fakcie stwierdziłam, że rzeczywiście troszkę się trzeba było nagłowić.
We wtorek miałam ustny angielski i na całe szczęście nie trafiło mi się środowisko, którego nie cierpię, a którym nauczycielka angielskiego, która mnie nie uczy, lecz zna moje umiejętności, mnie straszyła. W rezultacie otrzymałam 28 punktów. Jakoś ujdzie.
...
2019-05-22 14:21:41

Krzyżówka muzyczna

Komentarze: 16
Witajcie!
Tóż po rozwiązaniu krzyżówki homofonowej, biorę się za pisanie następnej. Jeżeli się Wam to nudzi i wolicie sensowniejszą treść na niniejszym blogu, który powinien wylecieć w /dev/nul, simply write.
Hasło jest z dedykacją i nie ma zamiaru obrażać niczyich poglądów. Zapraszam do zabawy, a w kolejnych krzyżówkach będzie hasło podwieczorek, chyba, że chcielibyście zaproponować temat krzyżówki oraz hasło, piszcie do mnie w prywatnych wiadomościach, a rozważę pomysł.
W nawiasach podano liczbę liter w słowie oraz literę, która ma być cząstkową literą w haśle głównym. Miłej zabawy.
1. Instrument strunowy klawiszowy (9, 6)
2. Interwał obejmujący dwa półtony (7, 4)
...
2019-05-20 20:55:35

Krzyżówka homofonowa

Komentarze: 23
Witajcie!
Krzyżówka homonimowa się przyjęła, więc pora na homofonową.
Homofony to para lub grupa wyrazów, które tak samo brzmią, lecz ich pisownia jest inna. Przykładem niech będzie Bug i buk. W krzyżówce nie będzie nazw własnych. Będę podawała pierwszy wyraz, a Waszym zadaniem będzie dopisać drugi wyraz. W nawiasie będzie podany numer litery w wyrazie do stworzenia hasła. Miłej zabawy.
1. Powieść (1)
2. Kolarz (2)
3. Rządny (3)
4. Ważyć (1)
5. Papieże (4)
6. Miedź (3)
7. Wiedz (4)
8. Magnes (6)
9. Pod (2)
...
2019-05-20 14:33:21

Krzyżówka homonimowa

Komentarze: 50
Witajcie.
Na wpis o informatyce i ustnym angielskim przyjdzie jeszcze pora. Teraz coś dla rozluźnienia. Krzyżówka z homonimów, jako że homonimy już są wystarczająco rzadkie i jednoznaczne nie będzie zawierała informacji o liczbie liter w słowie.
1. Pomieszczenie w domu oraz brak wojen (1)
2. Ulica, trasa lub przymiotnik określający coś, na co trzeba wydać dużo pieniędzy (3)
3. Ptactwo domowe oraz nakaz rozdzielania na cząstki. (1)
4. Ptak z rodziny krukowatych oraz zdrobnienie od nazwy napoju (3)
5. Broń drzewcowa z grotem i proporcem oraz dokładne odtworzenie oryginału (4)
6. Pył unoszący się w powietrzu i osiadający na przedmiotach w liczbie domowej oraz określenie na dobro produkcji kury. (5)
...
2019-05-15 11:27:52

Maturatonu dzień drugi, matematyce poświęcony

Komentarze: 11
Dzień dobry wszystkim!
Cieszę się, że tamten wpis się podobał, ten też może zdołam napisać w miarę żetelnie, jednak nie rodząc pewnie płonnych nadziei, jedziem.
Dzisiaj w nocy lunatykowałam. Dwa razy. A że mój lunatyzm jest śmieszny, to było śmiesznie. Hahaha. Gdyż ja podczas lunatykowania wiem, co robię, ale nie jestem w stanie nad tym zapanować. Za pierwszym lunatykowaniem chciałam się ubierać i wiem, że bardzo chciałam iść jeszcze spać, ale wytłumaczyłam sobie, że trzeba wstać. Była pierwsza w nocy. Zaś o czwartej w nocy w przypływie lunatycznej weny poszłam do siostry do pokoju aby oświadczyć: wszystko jest OK, idę spać.
Ale to już w sumie mało ważne, no może poza tym względem, że na maturze byłam mało przytomna. Jedynym czynnym wsparciem w trudach pisania dramatury była rymowanka, którą na końcu znaleźć można.
...
2019-05-07 19:15:38

Maturaton czas zacząć, czyli dzień pierwszy zmagań

Komentarze: 23
Witajcie! Myślę, że nie jest złym pomysłem zdawanie moim czytelnikom (jeszcze tu jacyś są?) moich wrażeń po każdym dniu matury. Będzie to też materiał, który będę mogła przeczytać, aby utrwalić te ważne dla mojego dalszego rozwoju dni.
Dziś rano, kiedy się obudziłam, myślałam, że jest sobota i że mam jeszcze bardzo dużo czasu, myliłam się jednak, gdyż alarm z konsekwentną uporczywością przebijał się przez puchową kołdrę mojego snu. Kiedy już oprzytomniałam na tyle, aby mniej więcej przypomnieć sobie, jak się nazywam i że dzisiaj pierwszy dzień matury, od razu, w pełni świadomie i dobrowolnie uruchomiłam w umyśle tryb "dobra, dzisiaj mam jakiś sprawdzian, spoko, zda się".
...
2019-05-06 21:02:46

Łańcuszek imion męskich

Komentarze: 23

...
2019-04-13 17:36:47

Hasz to już nie jest mój Elten

Komentarze: 11

...
2019-03-31 18:15:00

Pożegnalny wpis przed zawieszeniem Eltena

Komentarze: 17

...
2019-03-09 13:57:16

Zainspirowana @Mimi, ukryte terminy informatyczne.

Komentarze: 44
Dzień dobry.
Dziś przychodzę do Was z informatyczną ukrywanką. Jeśli nie wiecie, na czym polega ukrywanka, odsyłam do Mimilandii, tam macie tego więcej.
Zastanawiałam się, czy wstawić to w obecnym kształcie, bo ani tu pytań dużo, ani tu co rozkminiać, ale niechaj będzie, a może będzie ode mnie więcej ukrywanek?

Zakres:
Nazwy popularniejszych systemów operacyjnych
Edycje systemów operacyjnych, dotyczy tylko rodziny Windows
Popularne technologie, standardy i systemy
Nazwy oprogramowania
firmy tworzące oprogramowanie
nazwy podzespołów
pojęcia stosowane w informatyce.
Znane formaty plików
Komendy wiersza poleceń, dotyczy tylko systemu Windows
Miłej zabawy.
...
2019-02-18 20:40:27

Nowe hobby, zasób ciekawych słów z mojego słowniczka, oraz zaangażowanie użytkownika Daszekmdn, to składniki do przepisu na mój nowy, unikatowy awatar

Komentarze: 26

...
2019-01-24 19:58:02

Bezspacyjniki - piękny pomysł na kreatywną zabawę

Komentarze: 11
Witajcie.
Pozdrawiam Was ja, siedząca z pewnymi osobami na Teamtalku, które przyczyniły się do stworzenia paru bezspacyjników, zasady jednak stworzyłam ja. :D
O co z tym chodzi? Zaraz zobaczycie 13 różnych haseł napisanych bez spacji, bez ładu i składu. Jednak tu jest haczyk, gdzie wstawić spację? Zazwyczaj taki bezspacyjnik można rozspacjować na parę różnych sposobów, do kreatywnego odkrywania zapraszam wszystkich czytelników tego wpisu, a o to wymyślone przez nas bezspacyjniki.
grafikapoogonienie
jaranomilenę
maciekijaranie
pizdajebananaparze
grafikapotok
jebaki
karton
gracodziennie
graniecodziennie
mymamycie
trzymaciekawe
granieboty
...
2019-01-18 23:09:46

Wszystko i nic

Komentarze: 34
Wpis głosowy

...
2018-12-20 13:12:36

1 z 4

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2019, Dawid Pieper