Blog: Tripel, przeboje trzech pokoleń - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Tripel, przeboje trzech pokoleń

Blog użytkownika: [HHkEiDccIxTaNuolu9QmVo5PiCoxJhUpQO5SDFxIW5PvNFpsnlpgSci1iG1bqU]
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 16

Następna

Paloma Faith - New York

Komentarze: 0

...
2020-02-16 14:44:15

Sal Solo - San Damiano

Komentarze: 0

...
2020-02-15 16:05:56

Sonny & Cher - I got you babe

Komentarze: 0

...
2020-02-14 15:43:00

Simply Red - Stars

Komentarze: 0
Michał: Są takie zespoły, w przypadku których wystarczy usłyszeć głos wokalisty i od razu wiadomo, czyja piosenka właśnie jest odtwarzana. Tak właśnie jest, przynajmniej moim zdaniem, z brytyjską grupą Simply Red, wszystko dzięki charakterystycznemu wokalowi Micka Hucknalla. Zespół pierwotnie miał nosić nazwę Red (to od rudego koloru włosów wokalisty), jednak podczas przygotowań do jednego z pierwszych koncertów i ustalaniu szczegółów z menedżerem klubu, ten ostatni nie mógł przez telefon zrozumieć nazwy grupy, więc lider zespołu powtarzał "Red, simply Red". Po przyjeździe na miejsce występu, na wszystkich plakatach promujących koncert, grupa opisana była jako "Simply Red" i tak już zostało.
...
2020-02-13 14:17:18

Izabela Trojanowska - Karmazynowa noc

Komentarze: 0
Milena: Z pewnością wszyscy znamy tę panią jako wokalistkę, tak się jednak jakoś złożyło, że już od ponad dwudziestu dwóch lat częściej, niż jej talent muzyczny, możemy podziwiać jej poczynania na szklanym ekranie. Ściślej mówiąc, regularnie w odsłonie aktorskiej obserwują ją miłośnicy serialu "Klan", którzy w dni powszednie zasiadają przed telewizorami, aby dowiedzieć się, co nowego słychać u Moniki Ross-Nawrot - postaci, w którą wciela się bohaterka mojego dzisiejszego wpisu. Wracając jednak do jej muzycznych dokonań, ma na swoim koncie współpracę między innymi z zespołem Budka Suflera, Janem Borysewiczem, a w ostatnim czasie również z muzykami z grupy Mafia. U progu swej kariery brała udział w takich wydarzeniach, jak Festiwal Piosenki Żołnierskiej, a styl jej pierwszych utworów znacząco różnił się od tego, jaki kojarzymy z jej najsłynniejszych przebojów. W latach osiemdziesiątych, już po tym, gdy jej głos poznała cała Polska, rzeczywistość polityczna w kraju skłoniła ją do wyjazdu za granicę na pewien czas. Przebywała w różnych rejonach Europy, najdłużej mieszkała jednak w Berlinie Zachodnim.
...
2020-02-12 13:23:05

Brandsta City Släckers - Kom Och Ta Mig

Komentarze: 0

...
2020-02-11 14:01:41

Sonbird - Niepoważny

Komentarze: 0

...
2020-02-10 13:22:08

Melissa Etheridge - I Need To Wake Up

Komentarze: 0
Michał: Dziś znowu filmowo, a przy okazji ekologicznie. Przed Wami utwór amerykańskiej piosenkarki i aktywistki, Melissy Etheridge. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w 1985 roku, my jednak posłuchamy nagrania, które światło dzienne ujrzało 21 lat później. Piosenka I Need To Wake Up pochodzi z filmu zatytułowanego Niewygodna prawda. Co ciekawe, to pierwszy film dokumentalny w historii, z którego piosenka została nagrodzona Oscarem. Tematem produkcji jest globalne ocieplenie, o którym przez sporą część materiału opowiada Al Gore, z zawodu dziennikarz, jednak znany przede wszystkim jako Wiceprezydent USA za kadencji Billa Clintona. Materiał jest niejednokrotnie pokazywany w szkołach na zajęciach przyrodniczych, choć pojawiały się już próby zakazu jego projekcji mające finał w sądzie.
...
2020-02-09 16:04:33

Tomasz Organek - Ja Ci Nie Dam Tak Zmarnować Się

Komentarze: 0

...
2020-02-08 14:33:30

Alicja Majewska - Jaki piękny świat

Komentarze: 1
Milena: Wiem, że spodziewaliście się dziś wpisu autorstwa Michała. Tak się jednak złożyło, że musicie się w tym miejscu zadowolić moją pisaniną, mogę Wam jednak obiecać, że Michał wkrótce Wam to zrekompensuje. Przejdę zatem do sedna, czyli do wskazania kolejnej postaci, której piosenki składają się na muzyczne zasoby radia DHT.
...
2020-02-07 16:59:20

Krystyna Prońko - W jakim obcym domu

Komentarze: 1

...
2020-02-06 13:40:20

Maxine Nightingale - Right Back Where We Started From

Komentarze: 0

...
2020-02-05 12:12:54

Bovska - Póki czas

Komentarze: 2
Milena: Właśnie teraz gościć u nas będzie prawdziwa artystka. Oprócz tego, że ukończyła uniwersytet muzyczny, z którym zresztą związana jest po dziś dzień, gdyż obecnie dzieli się swoją wiedzą ze studentami, posiada również dyplom Akademii Sztuk Pięknych i specjalizuje się w tworzeniu ilustracji. Wróćmy jednak do jej działalności muzycznej, a konkretnie do kariery, którą rozpoczęła w 2016 roku. Piosenka, która stała się jej debiutanckim singlem, została wykorzystana w czołówce pewnego serialu, emitowanego przez stację TVN. W ciągu niecałych czterech lat aktywności nasza dzisiejsza bohaterka zdążyła wydać już trzy albumy, co z pewnością świadczy o jej sporej pracowitości, tym bardziej, że odpowiada na nich nie tylko za warstwę wokalną, ale jest również autorką piosenek. Charakterystyczne dla jej kompozycji są brzmienia elektroniczne, przez co nie dla wszystkich to, co tworzy, może być przyjemne i łatwe w odbiorze, ma jednak na swoim koncie melodie, którym zdecydowanie nie brak potencjału, by, jak to się mówi, "wpadać w ucho".
...
2020-02-04 14:12:33

Fastball - The Way

Komentarze: 0

...
2020-02-03 14:37:33

Stereophonics - Have a nice day

Komentarze: 0
Milena: Dziś przenosimy się do Walii. To właśnie tam w roku 1992 został założony zespół Tragic Love Company, który w początkowym okresie działalności w swoim repertuarze miał przede wszystkim przeboje innych wykonawców. Z czasem muzycy podjęli decyzję o zmianie nazwy grupy na Stereophonics, zaś w 1996 roku miał miejsce przełomowy moment w ich karierze - podpisanie kontraktu z pewną nowopowstałą wytwórnią płytową. Formacja ma na koncie ponad 9 milionów sprzedanych albumów i sukcesy na wielu listach przebojów. Tak duże zainteresowanie publiczności łączy się, rzecz jasna, ze sporym zapotrzebowaniem na koncerty, a więc z licznymi muzycznymi podróżami. W jedną z takich podróży członkowie zespołu udali się ponad dwadzieścia lat temu do Stanów Zjednoczonych. Szczególnym przystankiem w ich trasie okazało się San Francisco. Obecność w tym miejscu zapamiętali przede wszystkim dzięki dość interesującej rozmowie z pewnym kierowcą taksówki. Przyznał on, że nienawidzi tego miasta, gdyż jest w nim zbyt wielu turystów. Twierdził ponadto, że niegdyś był poetą oraz podzielił się opinią, że tak naprawdę wszyscy ludzie są do siebie podobni, a jedyną różniącą ich cechą jest akcent. Wokalista i gitarzysta zespołu - Kelly jones ujął treść tej rozmowy w tekście nowej piosenki, którą grupa zarejestrowała i wydała w 2001 roku.
...
2020-02-02 14:49:28

1 z 16

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2020, Dawid Pieper