Blog: Tripel, przeboje trzech pokoleń - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Tripel, przeboje trzech pokoleń

Blog użytkownika: [HHkEiDccIxTaNuolu9QmVo5PiCoxJhUpQO5SDFxIW5PvNFpsnlpgSci1iG1bqU]
Wróć do listy blogówKategorie

Wszystkie wpisy

1 z 11

Następna

Kansas - Dust in the wind

Komentarze: 0
Milena: Geneza ballady, którą chcę Wam przypomnieć w dzisiejszym wpisie, jest dość interesująca. Kiedy wsłuchacie się w jej pierwsze dźwięki usłyszycie charakterystyczny gitarowy motyw, który pierwotnie był pomyślany przez Kerry'ego Livgrena - jednego z członków grupy Kansas jako ćwiczenie, służące doskonaleniu techniki gry na wspomnianym instrumencie. Melodia ta przypadła do gustu żonie muzyka, która zasugerowała, że powinien dopisać do niej słowa. Kerry obawiał się, jak ten muzyczny pomysł zostanie przyjęty przez kolegów z zespołu, wykonującego dotychczas kompozycje spod znaku progresywnego rocka. Okazało się jednak, że nie miał się czego obawiać - podobno po tym, gdy Livgren zaprezentował piosenkę podczas próby najpierw zapadła cisza, a później pozostali muzycy zaczęli się zastanawiać, czy tak świetna melodia nie została już wcześniej napisana.
...
2019-12-10 15:11:22

Święta są od 10 grudnia, przynajmniej na głównym kanale Radia DHT!

Komentarze: 5

...
2019-12-09 22:31:58

Atmosphere - Lissa

Komentarze: 0
Michał: Myślę, że wiele osób słuchając tej piosenki i nie wiedząc, kto ją wykonuje w pierwszym momencie odpowiedziałoby: Marcin Rozynek. Oczywiście po części wszyscy mieliby rację, bo głos Marcina w tym nagraniu jest jak najbardziej słyszalny. Wokalista ten jednak swojej przygody bynajmniej nie rozpoczął od dokonań solowych. Pierwszym zespołem, w jakim pojawił się Rozynek była kapela Esther, później Książę i Esther, by w końcu w 1994 roku koncertować już pod atmosferyczną nazwą.
...
2019-12-09 13:31:17

Sara Bareilles - Love Song

Komentarze: 0

...
2019-12-08 15:40:01

Robbie Nevil - Wots it to Ya

Komentarze: 0
Michał: Czasami bywa tak, że większe sukcesy odnosi się tworząc dla innych, niż dla siebie. Potwierdzeniem tej tezy może być bohater dzisiejszego wpisu. Pochodzący z Californi Robbie, właściwie Robert S. Nevil zaczynał komponując utwory dla takich zespołów i wykonawców jak Pointer Sisters, El DeBarge, Alison Moyet, czy Earth, Wind & Fire. W połowie lat 80 spróbował kariery solowej, czego największym, komercyjnym sukcesem była piosenka C'est la Vie, zajmująca drugie miejsce na liście Billboardu w 1986 roku. Później już było tylko gorzej, w efekcie czego w pierwszej połowie lat 90 Nevil wrócił do pisania dla innych. Jego wkład w swoją twórczość mogą docenić m. in. Babyface, Jessica Simpson, Destiny's Child, czy japoński piosenkarz Seiko Matsuda.
...
2019-12-07 14:04:39

The strumbelas - Spirits

Komentarze: 0

...
2019-12-06 15:25:16

ABC - The Look Of Love

Komentarze: 1
Michał: Dziś będzie piosenka tak znana, że aż ktoś mógłby się zastanawiać, czy to faktycznie utwór z repertuaru głównego kanału Radia DHT? Tak, owszem. Są po prostu piosenki tak dobre, że nie sposób ich nie grać. Z pewnością do tego gatunku zalicza się najbardziej rozpoznawalna piosenka brytyjskiego zespołu ABC z charakterystycznym głosem Martina Frya.
Unikalny motyw muzyczny rozpoznają z pewnością również wszyscy miłośnicy LP3, bo instrumentalna wersja tego utworu jest z tą listą nierozerwalnie związana od wielu, wielu lat.
...
2019-12-05 14:43:27

Renata Przemyk - Protest dance

Komentarze: 1

...
2019-12-04 15:33:39

Blackmore's Night - Loreley

Komentarze: 0
Michał: Ritchie Blackmore to gitarzysta znany m. in. z takich zespołów jak Deep Purple czy Rainbow, jednak dziś poznamy jego drugie, łagodniejsze oblicze. Metamorfoza muzyka zaczęła się w roku 1991, kiedy spotkał pracującą dla jednej z amerykańskich stacji radiowych Candice Night, swoją przyszłą żonę. Muzycznie i jak widać nie tylko zaiskrzyło, bo Ritchie jak najszybciej zakończył swoje poprzednie projekty i kontrakty, a następnie porzucił ostre dźwięki elektrycznej gitary na rzecz tej łagodniejszej, akustycznej.
Muzyka Blackmore’s Night to przeważnie utwory sprzed kilku stuleci napisane przez innych kompozytorów, aranżowane na nowo przez Blackmore’a z zachowaniem akustycznego brzmienia i z dodanymi tekstami Candice. Zespół zyskał swoich wiernych fanów, bo muzyka, trzeba to przyznać jest niezwykle melodyjna, a w mojej prywatnej opinii głos Candice jest jednym z ładniejszych kobiecych wokali, jakie kiedykolwiek słyszałem.
...
2019-12-03 13:54:51

Papa dance - Ocean wspomnień

Komentarze: 3

...
2019-12-02 15:57:04

Ringo Starr - Send Love Spread Peace

Komentarze: 1
Michał: Czwórka z Liverpoolu. Mówi Wam to coś? No pewnie, komu by nie powiedziało. Jednak każdy z Beatlesów miał bądź ma nadal swoje własne, solowe dokonania. Powiem więcej, żyjąca dwójka czyli Paul McCartney i Ringo Starr jeśli chodzi o muzykę są aktywni po dziś dzień. Jedną z naszych nowości jest utwór w wykonaniu Ringo, a właściwie Richarda Starkeya. Piosenka Send Love Spread Peace to zapowiedź albumu What's My Name, który jest dwudziestym w solowej karierze artysty. Na płycie nagranej w domowym studio Starra pojawiają się utwory, przy tworzeniu których wzięli udział m. in. Dave Steward, czy frontman zespołu Men at Work Colin Hay. Na krążku słyszymy również bezpośrednie odniesienia do twórczości pozostałych Beatlesów, w tym m.in. Nagrany na nowo utwór Grow Old With Me, pierwotnie wykonany przez Johna Lennona.
...
2019-12-01 13:37:01

Strachy na lachy - Piła tango

Komentarze: 1

...
2019-11-30 14:32:27

William Pitt - City Lights

Komentarze: 0
Michał: Są takie piosenki, które przynajmniej mi przywodzą na myśl pewne pory dnia. Jednym z takich nagrań jest utwór amerykańskiego piosenkarza Williama Pitta. Co ciekawe, City Lights za wielką wodą nie zdobył wcale aż tak wielkiej popularności i zdecydowanie bardziej rozpoznawalny był w Europie. O samym Williamie także wiele dowiedzieć się nie można. Ponoć w sferze muzyki aktywny jest po dziś dzień, jednak sukcesu piosenki o miejskich światłach nie udało się mu już powtórzyć.
...
2019-11-29 14:23:25

Dżem - Partyzant

Komentarze: 0

...
2019-11-28 15:30:23

Three Degrees - When Will I See You Again?

Komentarze: 0
Michał: Dziś przeniesiemy się do pierwszej połowy lat 70, kiedy amerykańskie, dziewczęce Trio Three Degrees nagrało swój najbardziej rozpoznawalny przebój. Sheila Ferguson, która jest wiodącym głosem tej piosenki swój pierwszy z nią kontakt wspomina tak:
"Kiedy współautor piosenki, Kenny Gamble zagrał mi ją pierwszy raz na fortepianie wpadłam w szał! Krzyczałam, że to dla mnie potwarz, śpiewać coś równie prostego, że do tego nie potrzeba żadnego talentu i że nigdy, prze nigdy tego nie zaśpiewam! Dałam się jednak przekonać i kilka milionów sprzedanych płyt później muszę przyznać, że Keny wiedział lepiej".
Piosenka stała się nie tylko amerykańskim przebojem, docenili ją także Brytyjczycy. W Polsce szczerze mówiąc nie pamiętam żeby była kiedykolwiek bardzo znana, ale m.in. Właśnie dlatego z nieskrywaną przyjemnością gramy ją u nas. :)
...
2019-11-27 13:06:11

1 z 11

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2019, Dawid Pieper