Blog: Blog Elanor - Elten Network

ELTEN NETWORK

Skocz do nawigacji

Zalogowany jako: gość

(Zaloguj się)

Blog Elanor

Blog użytkownika: Elanor
Wróć do listy blogówKategorie

Fanfiction

1 z 1

Granica

Komentarze: 8
Fandom: Harry Potter
Gatunek: eee, zastanawiam się. Według ff.net pewnie dramat.
Postacie: Minerwa McGonagall, Severus snape.

A/n
Opowiadanie, które tutaj kiedyś dyskusję wywołało. Zawsze się zastanawiałam, dlaczego profesor McGonagall nie zabiła Snape'a. Nikt mi nie powie, że nie była w stanie tego zrobić. :)
To jest jakaś tam próba wytłumaczenia tego. Podkreślam, jakaś tam.
W tekście wykorzystano dialogi zaczerpnięte bezpośrednio z książki: "Harry Potter i insygnia śmierci"---


Granica.

— Nie wiedziałem, że tej nocy na ciebie przypadł obowiązek patrolowania korytarzy, Minerwo.
- Masz jakieś obiekcje? – zapytałam ostro. Podświadomie czułam, że zbliża się ostateczna rozgrywka, że nie długo to wszystko się zakończy. Nie ważne jak, ale się zakończy. Albus zawsze pokładał ogromne nadzieję w Harrym, a teraz chłopak wrócił i ukrywał się tuż obok, pod peleryną niewidką. Cokolwiek musiał zrobić, trzeba było mu to ułatwić.
...
2017-12-06 20:03:27

Coś więcej - Merlin BBC

Komentarze: 1
A/n
Miałam tu nie publikować tekstów do „Merlina” i robić tego nie będę, ale przed wrzuceniem tego maleństwa, choćby dla jednej osoby, nie mogę się powstrzymać. Wyobraziłam sobie taką scenkę, umiejscowioną krótko po zakończeniu drugiego sezonu.

Fandom: Merlin BBC
Gatunek: yyy, szczerze? Nie wiem.
Persony dramatu: Artur, Merlin, w tle Gajusz.


Coś więcej

Artur szybkim krokiem zmierzał do komnat medyka. Był - delikatnie mówiąc - poirytowany. Naprawdę, jeśli ten idiota jeszcze raz zaśpi, gorzko tego pożałuje. On już go rozumu nauczy. Jutro, z samego rana jadą na polowanie i jeżeli tym razem nie przyjdzie na czas, codziennie, przez miesiąc będzie sprzątał stajnię. Rozważał również możliwość zakucia go w dyby, lecz ostatecznie ją odrzucił, bo wtedy nie miałby z niego żadnego pożytku. Można by jeszcze...
...
2017-09-08 12:39:23

Za mało czasu

Komentarze: 4
Fandom: Harry Potter
Postacie: Minerwa McGonagall, Albus Dumbledore, Elphinstone Urquart, Severus Snape
Gatunek: dramat


A/N
Pierwszy raz opublikowałam ten tekst w lipcu 2016 roku i był to mój pierwszy fanfick, dlatego jest, jaki jest. Teraz zdecydowałam się go nieco przeredagować. Życzę miłej lektury.


Za mało czasu.

Pogoda za oknem mojego gabinetu pogarszała się dosłownie z minuty na minutę, a ja już od ponad dwóch godzin toczyłam nierówną walkę ze szkolną papierologią. Staraliśmy się wtedy o dotację na wymianę wyposażenia ambulatorium. Sam wniosek liczył dwadzieścia siedem stron, a wypełniałam go już po raz trzeci, bo ministerialni urzędnicy, ciągle dopatrywali się jakichś błędów. Gdy udało mi się – przynajmniej na kilkanaście najbliższych godzin – sfinalizować sprawę nieszczęsnego wniosku, zabrałam się za planowanie budżetu szkoły na nadchodzący miesiąc i przy tej nużącej czynności zastał mnie Albus Dumbledore.
...
2017-07-21 21:17:55

Prawdziwa potęga

Komentarze: 5
Fandom: Harry Potter
Postacie: Albus Dumbledore, Severus Snape
Gatunek: dramat

A/N
Premiera, aczkolwiek ostrzegam, tekst nie jest odkrywczy i nie wnosi nic nowego. Powstał w wyniku pewnych przemyśleń. Wyobraziłam sobie, że ta scena mogła tak wyglądać.


Prawdziwa potęga

Severus szedł powoli, wspierając się na ramieniu dyrektora. Ból był trudny do zniesienia; rozlewał się po żyłach, przenikał kości do szpiku, zdawał się eksplodować w każdej komórce ciała… był wszędzie, nawet we wdychanym powietrzu.
Przez trzynaście lat, Snape zdążył już zapomnieć, jak smakuje gniew Czarnego Pana. Zwykle nie było żadnych, widocznych obrażeń, tylko ból. Voldemort był mistrzem w zadawaniu bólu i w tej kwestii nic się nie zmieniło. Zdarzało się niekiedy, że pozbawiał kogoś życia właśnie Cruciatusem, a nie Avadą.
...
2017-07-21 00:17:41

Problem

Komentarze: 11
Fandom: Harry Potter
Postacie: Minerwa McGonagall, Albus Dumbledore, Severus Snape, Filius Flitwick, Dolores Umbridge.
Gatunek: friendship/humor

A/n
To opowiadanie już tutaj było. Wrzucam ponownie w nadziei, że lektura sprawi komuś przyjemność.

Problem.

- Chodź, Minerwo – usłyszałam tuż przy uchu głos Albusa Dumbledore’a. Delikatnie chwycił mnie za ramię. Obróciłam się, by na niego spojrzeć. W jego zmęczonych oczach dostrzegłam znajome iskierki rozbawienia, czemu zresztą trudno było się dziwić, biorąc pod uwagę rozgrywającą się od kilkudziesięciu minut komedię.
Tego ranka bowiem, Dolores Umbridge wybiegła ze swojego gabinetu ścigana przez monstrualnych rozmiarów, różowy czajnik na pajęczych nóżkach, który gwizdał przeraźliwie i co chwilę wypuszczał kłęby pary. Nie potrafiła go zredukować żadnym znanym jej zaklęciem, a nikt nie kwapił się do pomocy. Byłam pierwszą osobą, która oznajmiła, że to znacznie wykracza poza zakres moich kompetencji.
...
2017-07-21 00:12:55

1 z 1Nawigacja


Copyright (©) 2014-2018, Dawid Pieper