Blog: Skacz - i lecąc w dół, pozwól, by wyrosły ci skrzydła. - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Skacz - i lecąc w dół, pozwól, by wyrosły ci skrzydła.

Blog użytkownika: pajper
Wróć do listy blogówKategorie

Twórczości własnej cała reszta

1 z 1

Rivia - Polska Szkoła Magii i Czarodziejstwa (projekt)

Komentarze: 53
Kiedy pierwszy raz czytałem książki pani Rowling, uczepiałem się każdego polskiego akcentu, których z resztą wcale tak wiele nie było. Kilka wspomnień o polskich czarodziejach, jeden zawodnik Quidditcha - malutko. Wyobrażałem więc sobie wielokrotnie, że gdzieś u nas musi być szkoła podobna do Hogwartu...
Wyobrażenia te gdzieś tam zatarł czas, aż przypomniała mi o nich Maja w styczniu. Fala powróciła, znacznie silniejsza, a z nią chęć i zaproszenie.

Dziwnie jest budować legendarium wokół legendarium, ale ja do tego zachęcam. Zastanawiam się, jak wyglądałaby Polska Szkoła Magii i Czarodziejstwa.
Wszak sporym jesteśmy krajem, terytorialnie większym od Zjednoczonego Królestwa. Od czasów Zygmunta Augusta przecież mógł już istnieć ośrodek jednoczący czarownice i czarodziejów z Korony i Litwy.
...
2019-05-09 19:04:51

Legendy Gdyńskie

Komentarze: 6
# Słowem wstępu
W ostatnich miesiącach coraz częściej na myśl przychodził mi pomysł opracowania legend związanych z Gdynią. Miałem okazję kilkukrotnie z różnymi osobami rozmawiać na ten temat, a, jak się okazuje, na próżno szukać w Internecie zbioru liczącego więcej, niż 3-4 pozycje.
Spis legend Pomorskich na własny użytek prowadziłem od roku 2011, są to jednak bardziej skrótowe notatki, niż streszczenia. Postanowiłem więc zebrać wszystkie te materiały i zredagować do możliwie przystępnej formy.
Jak się okazuje, część podań ziem kaszubskich jest znana również poza Pomorzem, a jednak niekoniecznie kojarzone są z Gdynią. Inne opowieści wyglądają na zapożyczone, przeniesione w nasze realia, zdumiewająco podobne są bowiem do historii spotykanych w innych częściach kraju. W spisie tym umieszczone są więc jedynie te legendy, co do których mam pewność o ich Pomorskim pochodzeniu.
...
2019-03-01 16:39:17

List do was

Komentarze: 6
Wpis głosowy

...
2018-03-04 21:52:35

Kodeks systemu Windows

Komentarze: 9
Witajcie!
Dzisiaj, podczas naprawiania komputera Angeliki przypomniał mi się ten tekst. :)
Tak więc wrzucam
Kodeks systemu Windows

1. Twój użytkownik chciałby odpocząć po długim dniu, daj mu ku temu okazję przed komputerem.
2. Jak coś działa, należy to natychmiast zepsuć, dzięki temu konsument zbierze doświadczenie z zakresu informatyki.
3. Jak coś działa szybko, należy to naprawić, co nagle, to po diable.
4. Jak coś działa wolno, potrzebna już tylko drobna aktualizacja, żeby działało jeszcze wolniej, poco ten pośpiech?
5. Jak coś działa już naprawdę wolno, najlepiej zakończyć to błędem krytycznym, przecież i tak wlekło się tak, że niewarto tracić czasu na czekanie.
...
2017-08-29 21:15:12

1 z 1Nawigacja


Copyright (©) 2014-2020, Dawid Pieper