Blog: Skacz - i lecąc w dół, pozwól, by wyrosły ci skrzydła. - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Skacz - i lecąc w dół, pozwól, by wyrosły ci skrzydła.

Blog użytkownika: pajper
Wróć do listy blogówKategorie

Recenzje

1 z 2

Następna

Można się zmienić. Wszystko może się zmienić. Ten sam instrument może być użyty do wyrządzania zła lub do czynienia dobra. To zależy od ludzi, którzy się nim posługują. - Pierdomenico Baccalario - "Century"

Komentarze: 10
Niegdyś, jako przede wszystkim gimnazjalista, nie wyobrażałem sobie tygodnia bez książki.
Pochłaniałem ich setki, jeśli nie tysiące, odkrywałem nowe, tajemnicze światy, poznawałem ludzi, przeżywałem z nimi różne przygody, choć nie do końca lubię to słowo.
Wieczorami natomiast, czekając na sen, wielokrotnie wyobrażałem sobie, co by było, gdyby...

W liceum coś się zmieniło, widzę to doskonale.
Co takiego?
Coraz rzadziej sięgam do kolejnych krain i światów. Wydaje się, że brak na to czasu, choć przecież jeszcze kilka lat temu czasu było pod dostatkiem.
Ale, by przyznać szczerze, prawda jest inna. To nie czas, bo już dawno nauczyło mnie doświadczenie, że w pogoni dzisiejszego życia chwila znajdzie się na wszystko.
...
2018-07-18 19:08:13

Mac, czyli wrażenia oczami niewidomka

Komentarze: 6
Ten moment wreszcie nadszedł musiał. Od kilku miesięcy, jak wiecie, jestem posiadaczem komputera MacBook Pro 13. Od czasu do czasu przewijały się tu z mojej strony jakieś wzmianki dotyczące systemu MacOS. Teraz czas napisać, co i jak czuję.
Przyznać muszę szczerze, że nie używałem tego komputera aż tak często. Przyczyn jest kilka, a najważniejsza?
Może brzmi to dziwnie, ale najważniejszą przyczyną jest klawisz alt. Z prawej strony spacji na Macbooku znajduje się klawisz windows czy jak tam go się zwie w Macach. Dopiero drugi klawisz to alt, co sprawia, że notorycznie otwieram pola eksportu i inne dziwadła miast pisać. Już nie tak często jak kiedyś, ale jednak...
...
2018-06-13 14:28:53

Dell XPS 15: jakość nagrywania dźwięku na wbudowanych mikrofonach stereo

Komentarze: 5
Wpis głosowy

...
2018-04-30 11:37:01

Macbook Pro 13 - test jakości nagrywania dźwięku z mikrofonów wewnętrznych

Komentarze: 9
Wpis głosowy

...
2018-03-17 17:24:13

Macbook Pro 13 - pierwsze wrażenia oczami programisty

Komentarze: 4
Muszę przyznać, że nigdy nie byłem jednym z tych fanów marki Apple, którzy przepychali się o każdy produkt z Jabłuszkiem, na forach wychwalali je na wszelkie sposoby i krytykowali wszystko inne.
Więcej, ja zawsze do produktów Apple podchodziłem sceptycznie, szczególnie do tych najnowszych. iPhone X dla mnie jest dowodem na to, że ta marka się stacza coraz bardziej, nie wspominając nawet o pełnym błędów systemie iOS 11.
Polityka usuwania złącza Jack w iPhone czy USB w Macbookach także zasługuje na krytykę.
Muszę jednak przyznać pewne rzeczy. Po pierwsze, programiści Apple umieją lub też umieli walczyć o każdy herc taktowania procesora, ładnie widać to na telefonach z serii iPhone, których procesory nieraz bardzo ustępują konkurencji, a które mają podobne osiągi. Microsoft mógłby się w tym aspekcie od Apple wiele nauczyć.
...
2018-03-17 17:06:42

Czy mam twoje słowo, że uczynisz wszystko, co w twojej mocy, aby chronić uczniów Hogwartu? - Ostatnie Zobowiązanie

Komentarze: 15
Twórczość fanowska jest pisana zawsze dobrowolnie, nie dla zarobków, a w celu wyrażenia pewnych myśli i odczuć autora. W efekcie całość dostępnego w Internecie fanfiction dzieli się zasadniczo na dwie kategorie: dzieła bardzo złe i bardzo dobre.
Pierwszą kategorię tworzą ludzie bez konkretnego pomysłu lub z pomysłem po prostu niedojrzałym, takie dzieła załamują się na prawach logiki, często mają bardzo ubogie słownictwo.
Z drugiej strony istnieją historie pisane od serca, takie, które są prawdziwymi perełkami.

"Ostatnie Zobowiązanie" to zdecydowanie najlepszy fanfik, jaki kiedykolwiek czytałem.

Ambulocet przekonuje, że nie lubi fanfików, ponieważ zawsze jest to opowieść osoby trzeciej, której nie sposób porównać z wizją autora.
...
2018-03-10 01:07:28

Rodziców zsyła nam los, ale za to przyjaciół możemy wybrać sobie sami. - John Flanagan - Kaldera

Komentarze: 0
Kiedy książkę kończę czytać tego samego dnia, co ją zakupiłem, może to oznaczać, że jest świetna i wciągająca albo też jest lekturą szkolną, którą chcę mieć jak najszybciej z głowy.
W wypadku Kaldery Johna Flanagana na szczęście chodzi o pierwszą opcję.
Książkę kupiłem, skoro tylko ukazała się w formie ebooka, po północy, trochę poczytałem jeszcze przed snem, potem po szkole, w drodze na kurs angielskiego, z kursu, a przed chwilą dosłuchałem ostatnich minut.
Ktoś mógłby powiedzieć, że to głupie, że tak szybko popsułem sobie frajdę z czytania.
I kiedyś bym się zgodził, uważałem za dużą wadę chęć pożarcia powieści, odczytania jej jak najszybciej.
...
2017-11-14 22:13:45

Pierścień, który zmyje klątwę... Miecz, który skłóci śmiertelnych... Orzeł, który przebudzi królestwo - Elżbieta Cherezińska - Odrodzone Królestwo

Komentarze: 2
Nie daj Boże zjazd Piastowski!
Jak wiemy z historii, po śmierci Bolesława Krzywoustego, jego testament podzielił ziemie Rzeczpospolitej Polski między synów. Książę bowiem obawiał się, że jego potomkowie powtórzą jego własne błędy, spór, walka i w rezultacie śmierć Zbigniewa, brata Bolesława.
Niestety, potomkowie Krzywoustego zignorowali postanowienia testamentu, wygnali Władysława Wygnańca, który miał być pierwszym seniorem, przełożonym.
W rezultacie można powiedzieć, że królestwo Polskie przestało istnieć.
Przez kolejne lata książęta Piastowscy prowadzili ze sobą nieustanne wojny i spiski, ziemie przechodziły z księstwa do księstwa, brakowało stabilnej władzy.
...
2017-09-27 17:34:31

"Na zachód idź, ku bogu, który się odwrócił; odnajdziesz, co skradziono, i należnie zwrócisz; zdrady doświadczysz tego, co Cię druhem woła; tego, co najważniejsze, ocalić nie zdołasz" - Rick Riordan - "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" - "Złodziej Pioruna"

Komentarze: 3
Można by przypuszczać, że próba przeniesienia greckiej mitologii do fabuły toczącej się w czasach współczesnych jest po prostu skazana na poraszkę.
Taka powieść, jak kiedyś sądziłem, musiałaby albo zaprzeczyć realiom współczesnego świata, albo byłaby wewnętrznie niespójna.
Jak widać, myliłem się, bo Rickowi Riordanowi się to udało.

Napisałem tutaj już kilka artykułów dotyczących analiz poszczególnych postaci i sytuacji z powieści tego autora, przyszedł więc czas na zrecenzowanie poszczególnych części.

Z góry przepraszam za wszystkie spoilery, będę się starał ich unikać, ale przy szczegółowym recenzowaniu trudno czasem czegoś nie zdradzić.
...
2017-07-14 21:39:23

"Ja go zostawiłam. Na jałowym, dalekim, zapomnianym przez Boga pustkowiu." - Andy Weir - "Marsjanin"

Komentarze: 5
Witajcie!

Książkę tą miałem zrecenzować już od jakiegoś czasu, ale nigdy nie było na to chwili, tak więc robię to dzisiaj.
W zasadzie, dzisiaj też nie miało być na to chwili, bo optymistyczny plan zakładał, że teraz, kiedy to piszę, razem z klasą będziemy siedzieć przy ognisku u kolegii i świętować koniec roku.
Niestety, mój organizm postanowił dokonać weryfikacji tych planów i centralnie po lekcjach, na których czułem się oczywiście dobrze, pozwolił sobie na małe rozchorowanie się.
I tak plany z ogniskiem rozsypały się w drobny mak.
A zatem, skoro zyskałem trochę czasu, napiszę wreszcie tą recenzję.

"Marsjanin", autor Andy Weir, to powieść science fiction, chociaż, ja bym ją nazwał powieścią realistyczną.
...
2017-06-22 20:19:54

"Nie ma potężniejszej siły niż obietnica" - Carlos Ruiz Zafón - "Książę Mgły"

Komentarze: 1
Ale błędem, poważnym błędem jest wiara w to, że można ziścić swoje marzenia, nie dając nic w zamian. Nie wydaje ci się? Powiedzmy, że nie byłoby to sprawiedliwe.

Dopiero z upływem lat zaczyna się dostrzegać pewne rzeczy. Teraz wiem na przykład, że życie dzieli się zasadniczo na trzy etapy. Najpierw człowiek nawet nie myśli o tym, że się starzeje, że czas płynie i że od pierwszej chwili, od samych narodzin, zmierzamy do wiadomego końca. Kiedy mija pierwsza młodość, wkraczamy w drugi okres i uświadamiamy sobie, jak kruche jest nasze życie. To, co z początku jest tylko bliżej nieokreślonym niepokojem, przybiera na sile, stając się wreszcie morzem wątpliwości i pytań, które towarzyszą nam przez resztę dni. I w końcu u kresu życia rozpoczyna się trzeci etap, okres pogodzenia się z rzeczywistością. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaakceptować naszą kondycję i czekać.
...
2017-05-09 16:01:49

To prawda, że miłość ma moc, ale ta moc ustępuje przed ogniem nienawiści. - Carlos Ruiz Zafón - "Pałac Północy"

Komentarze: 0
A kogo uważasz za szaleńca? – zapytał Jawahal – tego, kto dostrzega przerażenie w sercach bliźnich i dąży za wszelką cenę do pokoju? Czy tego, kto udaje, że nie widzi, co się dzieje wokół? Świat należy do szaleńców albo do hipokrytów. Tylko te dwa typy istnieją na ziemi. A ty musisz wybrać swój.

Dorosłość nie jest niczym więcej niż tylko odkrywaniem, że wszystko, w co wierzyłeś, kiedy byłeś młody, to fałsz, a z kolei wszystko to, co w młodości odrzucałeś, teraz okazuje się prawdą.

dać wiarę prawdzie to rzecz najtrudniejsza i nic tak nie kusi jak kłamstwo, zwłaszcza potężne.

Nauczyliśmy się, że niezależnie od tego, jaką drogę obierzemy, i tak nie będzie nam dane zadecydować o własnym losie.
...
2017-04-23 11:08:06

Historia "o książkach przeklętych, o człowieku, który je napisał, o postaci, która uciekła ze stron powieści, żeby ją następnie spalić, o zdradzie i utraconej przyjaźni. Historia o miłości, nienawiści i marzeniach żyjących w cieniu wiatru." - Carlos Ruiz Zafón - "Cień Wiatru"

Komentarze: 2
Bea twierdzi, że sztuka czytania powoli zamiera, że jest to intymny rytuał, że książka jest lustrem i możemy w niej znaleźć tylko to, co już nosimy w sobie, że w czytanie wkładamy umysł i duszę, te zaś należą do dóbr coraz rzadszych.

Ci, co wszędzie widzą i węszą grzech, mają chore dusze.

Co najistotniejsze, zostało postanowione, nim się wszystko zaczęło, a kiedy się zaczęło, było już za późno.

Cud zdarza się tylko raz, a gdy się objawia, przemawia językiem tajemnic, które ujawniwszy się, giną na zawsze.

Czas, im bardziej jest pusty, tym szybciej płynie. Życie pozbawione znaczenia przemyka obok, jak pociąg niezatrzymujący się na stacji.
...
2017-04-16 16:53:14

Na tym świecie cieni i świateł wszyscy, każdy z nas, musimy odnaleźć swoją własną drogę. - Carlos Ruiz Zafón - "Światła Września"

Komentarze: 6
Maski ujawniają prawdziwą twarz kryjącej się za nimi osoby…

Morze takie już jest, po jakimś czasie oddaje wszystko, szczególnie zaś wspomnienia.

Nie we wszystko, co widzą twoje oczy, powinieneś wierzyć. Obraz rzeczywistości, jaki podsuwają nam nasze oczy, jest tylko iluzją, efektem optycznym.

Samotność jest czasem drogą, która pozwala osiągnąć wewnętrzny spokój.

Szkoda czasu na jakiekolwiek próby zmieniania świata, wystarczy uważać, by świat nie zmienił ciebie.

Świat jest pełen cieni, Ismaelu, cieni o wiele gorszych od istoty, z którą walczyliśmy tamtej nocy w Cravenmoore. Cieni, przy których twory Daniela Hoffmana są tylko dziecinną zabawką. Cieni mieszkających w każdym z nas.
...
2017-02-16 12:20:34

"Dwoje ma szanse przeżyć tam, gdzie jedno by padło." - Trudi Canavan - "Trylogia Czarnego Maga"

Komentarze: 3
Ludzie potrafią przymknąć oczy na bardzo wiele rzeczy, byle tylko uniknąć wybrania kogoś, kogo nie mają ochoty oglądać na jakimś stanowisku.

Czasami odpowiednio odmierzona prawda jest lepsza niż stuprocentowe kłamstwo.

Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał.

Nie warto martwić się czymś, czego nie można uniknąć. Dość będzie zmartwień, kiedy to nastąpi.

Nie można zmusić serca by wybierało rozsądnie. Samo podejmuje decyzje.

Nie ma czegoś takiego jak wolność, są tylko różne rodzaje niewoli.

Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości.
...
2016-12-08 18:50:44

1 z 2

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2019, Dawid Pieper