Blog: Skacz - i lecąc w dół, pozwól, by wyrosły ci skrzydła. - Elten Network

Zalogowany jako: gość

Skacz - i lecąc w dół, pozwól, by wyrosły ci skrzydła.

Blog użytkownika: pajper
Wróć do listy blogówKategorie

Recenzje

1 z 1

Lektury stycznia #wyzwanieczytelnicze2020

Komentarze: 12
Pod koniec ubiegłego roku Julita postawiła przed nami ciekawe wyzwanie polegające na przeczytaniu stu książek, a także opisywaniu tych, które przeczytaliśmy do tej pory. Pozwoliłem sobie nieco formę owego wyzwania zmodyfikować i zbierać przeczytane pozycje miesiącami.
W tym wpisie postaram się podsumować, co też przeczytałem w styczniu, podzielić się subiektywną opinią i krótkim opisem tekstów. A różnorodność gatunkowa była tu dość spora, bo od powieści historycznej, przez antywojenną i obyczajowe po fantastykę. Nim jednak podsumuję dzieła po tytułach, kilka uwag wstępnych.
## Jak oceniać literaturę?
Pierwsze recenzje próbowałem pisywać jeszcze na Klango w latach 2011-2013. Wtedy też dawałem książkom oceny w 10-punktowej skali. Dziś także często widzę tę praktykę, tak na blogach recenzentów, jak chociażby na stronach Internetowych księgarni. A jednak nie da się przecież zamknąć książki w 10-punktowej skali, co więcej, nie da się jej do końca obiektywnie ocenić.
...
2020-02-02 02:52:30

Mac, czyli wrażenia oczami niewidomka

Komentarze: 7
Ten moment wreszcie nadszedł musiał. Od kilku miesięcy, jak wiecie, jestem posiadaczem komputera MacBook Pro 13. Od czasu do czasu przewijały się tu z mojej strony jakieś wzmianki dotyczące systemu MacOS. Teraz czas napisać, co i jak czuję.
Przyznać muszę szczerze, że nie używałem tego komputera aż tak często. Przyczyn jest kilka, a najważniejsza?
Może brzmi to dziwnie, ale najważniejszą przyczyną jest klawisz alt. Z prawej strony spacji na Macbooku znajduje się klawisz windows czy jak tam go się zwie w Macach. Dopiero drugi klawisz to alt, co sprawia, że notorycznie otwieram pola eksportu i inne dziwadła miast pisać. Już nie tak często jak kiedyś, ale jednak...
...
2018-06-13 14:28:53

Macbook Pro 13 - pierwsze wrażenia oczami programisty

Komentarze: 4
Muszę przyznać, że nigdy nie byłem jednym z tych fanów marki Apple, którzy przepychali się o każdy produkt z Jabłuszkiem, na forach wychwalali je na wszelkie sposoby i krytykowali wszystko inne.
Więcej, ja zawsze do produktów Apple podchodziłem sceptycznie, szczególnie do tych najnowszych. iPhone X dla mnie jest dowodem na to, że ta marka się stacza coraz bardziej, nie wspominając nawet o pełnym błędów systemie iOS 11.
Polityka usuwania złącza Jack w iPhone czy USB w Macbookach także zasługuje na krytykę.
Muszę jednak przyznać pewne rzeczy. Po pierwsze, programiści Apple umieją lub też umieli walczyć o każdy herc taktowania procesora, ładnie widać to na telefonach z serii iPhone, których procesory nieraz bardzo ustępują konkurencji, a które mają podobne osiągi. Microsoft mógłby się w tym aspekcie od Apple wiele nauczyć.
...
2018-03-17 17:06:42

1 z 1Nawigacja


Copyright (©) 2014-2020, Dawid Pieper