Blog: czucie i wiara oraz szkiełko i oko Mai - Elten Network

ELTEN NETWORK

Skocz do nawigacji

Zalogowany jako: gość

(Zaloguj się)

czucie i wiara oraz szkiełko i oko Mai

Blog użytkownika: jamajka
Wróć do listy blogówKategorie

muzyka

1 z 2

Następna

nowy awatar - kariera filmowa

Komentarze: 7
A oto i awatar, który powinnam wrzucić już dawno, tóż po powrocie z Warszawy. Piosenkę pokazała mi babcia,
więc dedykacja stanowczo będzie dla niej. Ostrzegam, że piosenka zwykle wywołuje śmiech, (lub) silną
irytację, (lub) zapętlenie w głowie przez kilka godzin, (lub) wszystko na raz... ZObaczcie to, bo warto.
:d Piosenka w wykonaniu warszawskiej orkiestry sentymentalnej pt. "nikodem".
Pozdrawiam ja - MMajka
...
2018-02-10 14:19:33

nowy awatar - nie oszczędzaj mi szczegółów

Komentarze: 7
Hej hej!
Postanowiłam zmienić awatar już parę dni temu, ale nie miałam kompletnie pomysłu na co. Aż w końcu, niedawno, urzekła mnie jakoś ta piosenka. Andy grammer - the good parts.
O czym jest? W skrócie mówiąc o sytuacji, w której rozmawiamy sobie z jakąś osobą tylko o pogodzie, nowinkach ze świata i plotkach, a nie potrafimy się tak na prawdę otworzyć i powiedzieć czegoś o sobie. Autor tekstu namawia tam kogoś do pokazania w końcu czegoś więcej od powierzchownych tematów. A dla mnie? Dla mnie ta piosenka idealnie pasuje do niektórych sytuacji z mojego życia, w których to wiele bym dała, żeby sobie z niektórymi porozmawiać dłużej niż pięć minut i o czymś więcej niż pogoda, czy też ostatnio przeczytane / obejrzane. :) Pozdrowienia dla tych osób przesłałabym bardzo chętnie, ale nawet tego im jeszcze nie mówiłam. :p Mimo to
...
2018-01-28 14:32:48

paradoksy matfizowe i nowy awatar

Komentarze: 9
Hej hej!
Najpierw kawał. Najkrótrzy kawał o kobietach. Dwie kobiety siedziały po cichu... xd

Nauczyłam się nowego powiedzenia. Ja zawsze myślałam, że jak umiem liczyć, to zobowiązana jestem do liczenia na siebie. Tym czasem nie. Człowieku! Umiesz liczyć? Licz deltę!
Miało być podsumowanie roku, ale chyba na razie napiszę wam coś mniej zajmującego, zwłaszcza, że sama kompletnie nie wyrabiam się z niczym. A dlaczego? A no bo wróciło się do szkoły, wróciło.
Niektórzy, czytaj Dawid albo moja siostra, mieli wolne drugiego stycznia. Zajechańce jedne, niefajne. Ja w drugi dzień roku musiałam już zawitać w naszej placówce oświatowej.
Wszyscy byli wtedy mniej więcej w podobnych nastrojach.
...
2018-01-05 21:39:42

nowy awatar - flashlight

Komentarze: 4
Obiecałam sobie, że cośna blogu będzie, na razie jest to. Nowy awatar.
Są tacy ludzie na świecie, których nie tylko lubię i szanuję, ale mogę się od nich uczyć i ich naśladować. Serio, wiem, że to co robią i mówią mnie naprowadzi na właściwy tor wtedy, kiedy sama nie będę wiedzieć, gdzie on właściwie jest. Więc to im zadedykuję ten kawałek, jeśli kiedykolwiek go zaśpiewam.
Dziś piosenką dnia jest utwór "flashlight" z filmu "pitch perfect 2". Śpiewany również przez Jessie J, tutaj w wykonaniu Hailee Steinfeld. Miłego słuchania.
Pozdrawiam ja - Majka
PS Gościom przypominam, że "tu" oznacza w moim awatarze, ludzie z poza eltena mogą wysłuchać pod tym linkiem:
...
2017-12-30 16:25:25

nowy awatar - idą święta

Komentarze: 6
Witajcie!
Z okazji zbliżających się świąt, postanowiłam zmienić awatar. A ponieważ, jak wiadomo, językiem wiodącym jest język angielski, będzie to angielska kolęda O Come_ All Ye Faithful. A w moim awatarze bardzo przyjemne wykonanie jej przez zespół Pentatonix. Bardzo fajne, chciałabym kiedyś to zagrać / zaśpiewać... ogólnie coś z tym zrobić bym chciała.
A propos "zrobić", to dziś brałam udział w koncercie świątecznym w moim liceum. Nazywa się to "nasze Betlejem" i odbywa się co roku. Ja grałam już drugi raz, a piszę wam o tym, bo na tej samej płycie Pentatonix była jeszcze piosenka "let it snow", którą również wykonaliśmy. Co ciekawe, my to robiliśmy raczej w aranżacji dość znanej, raczej jazzowej. Tam trzeba używać specjalnych pałek do perkusji, tzw. szczotek / miotełek. Wczoraj, na mojej lekcji perkusji, mój nauczyciel wręczył mi miotełki poraz pierwszy w życiu i poraz pierwszy zaczął mi wyjaśniać, jak nimi grać. Po powrocie z lekcji, również wczoraj, dowiedziałam się, że... muszę nimi zagrać... Tadaaaaa! Dzisiaj. Nie umiejąc! Faaaaajnie... Ale muszę powiedzieć, że źle nie było, a że my ten koncert zawsze gramy trzy razy (dwa razy dla uczniów i raz dla nauczycieli), to miałam czas, żeby się poprawić. Podczas ostatniego występu, tzn. tego dla nauczycieli i pracowników, było to w miarę znośne. :)
...
2017-12-21 20:55:41

nowy awatar - na horyzoncie zjawia się mąż

Komentarze: 23
Witajcie, drodzy kosmici!
Nowy awatar jest zpowodowany kilkoma różnymi przypadkami. Po pierwsze, ostatnio byłam światkiem zabawnej sceny. Z powodu ochrony danych osobowych nie wspomnę po nazwisku, ale ostatnio pewna żona, gdy jej mąż znajdował się na imprezie z kolegami, pytała, jak tam się ma i kiedy będzie wracał. Po otrzymaniu kilku wymijających odpowiedzi zagroziła, że, tu cytat: jak do pierwszej cię nie będzie, to po ciebie przyjadę i narobię ci obciachu! Podziałało. :d
Druga rzecz, dzisiaj wieczorem moja siostra stwierdziła pewnym tonem: ja, to chciałabym mieć męża - masterszefa!
Uprzejmie zauważyłam, że przynajmniej jej mąż będzie bogaty i zasugerowałam, że może zrobić konkurs i sprawdzić, który z przyszłych kandydatów będzie się nadawał. Kontynuując tę fascynującą rozmowę odwróciłam się w pewnym momencie do drzwi, mówiąc: o mężu... Wchodząca w tym momencie mama dokończyła bez namysłu: który jeździł koleją.
...
2017-12-10 22:31:48

nowy awatar - na bal maturalny z Irlandczykiem

Komentarze: 2
Hej hej!
Zmiana awataru! Jajjjjj! Już się wszyscy cieszą! Te tysiące czytelników, którzy z niecierpliwością czekają,
jaką piosenkę im teraz polecę. :p Ha, ha, ha, żartowałam! Sądząc po komentarzach, to od 2 do 5. xd. W
każdym razie. Dziś w moim awatarze i na moim serwerze zagości piosenka irlandzkiego zespołu The Script
pt. "never seen anything quite like you". Piosenka w sumie prosta i taka... jak w jasnych, prostych i
szczęśliwie się kończących filmikach muzycznych, z których prostoty doskonale zdaję sobie sprawę, a mimo
to nadal je uwielbiam. :d I może nie planowałam wrzucać tego typu nutki na awatar, ale zdarzyło się
coś, co mnie do tego skłoniło. Mianowicie, ta piosenka mi się śniła. Bardzo rzadko śnią mi się piosenki,
...
2017-11-30 22:01:58

wyjaśnienie awataru "total błękit"

Komentarze: 8
Witajcie!
Obiecałam, że się wypowiem, ale trochę mi zajęło poogarnianie różnych rzeczy. Kiedy nie ogarniałam, odpoczywałam, więc dopiero teraz daję radę. OK, czego to miało dotyczyć? W porządku, pamiętam. Piosenka nazywała się "total błękit", a śpiewała ją Natalia Nykiel.
Od razu ostrzegam, nie znam żadnych wywiadów, nie słuchałam i nie czytałam żadnych wypowiedzi Natalii, więc nie mam zielonego pojęcia o historii tej piosenki. Powiem tylko, o czym ja myślę, jak jej słucham. Zachęcam do posłuchania, bo zaraz zmienię awatar, ale jest na serwerze, na youtubie i, jak to się mówi przy promocji albumu, everywhere.
Ja, kiedy słucham tego tekstu, myślę o tych wszystkich ludziach, którym z różnych przyczyn czasami jest bardzo ciężko. Problemy nie są policzalne, nie da się ich zmierzyć i ustawić w kolejce do rozwiązania wedłóg ważności. Wiadomo, że statystycznie jedni majągorsze, a inni mniej ważne problemy. ALe do tego dochodzą okoliczności, charakter i siła psychiczna tych ludzi i mnóstwo innych czynników, przez które uważam, że czasem nie można powiedzieć, że w pewnym wieku / sytuacji ktośnie ma prawa mieć problemów, zmartwień, kłopotów. Ten tekst opowiada dla mnie o człowieku, któremu na prawdę jest czasem źle. I co, i tyle? Właśnie nie. Nie tyle. To są ci, którzy co jakiś czas staną nad przepaścią i spojrzą w dół z czymś w rodzaju tęsknoty. A potem? A potem z westchnieniem odejdą od barierki, bo w głębi duszy wiedzą, że nigdy się nie pożegnają z życiem, są na to zbyt mocni, zbyt rozpaczliwie uparci. I każdy taki moment w pewnym stopniu nas osłąbia, bo nas męczy, ale myślę, że w pewnych aspektach nas wzmacnia. To trochę takie uczucie, jak wtedy, kiedy pisałam o lataniu w tunelu aerodynamicznym. Racja, wystraszysz się, przez chwilęstracisz kontrolę. ALe to będzie bardzo oczyszczające i poprawiające nastrój wydażenie. Bo dopiero wtedy przez chwilę nie chamujesz emocji, wyrzucasz z siebie wszystko i zdasz sobie sprawę, żę: o rany, serio to zrobiłem? Jasne, że tak, jasne, że zrobiłem, nie pokonasz mnie, nie ma tak łatwo.
...
2017-11-30 21:52:56

nowy awatar - trzy, dwa, jeden...

Komentarze: 0
CHyba tyle mam na razie na ten temat do powiedzenia. Poopowiadam o tej piosence więcej, na pewno. Tylko
chyba już nie dzisiaj.
Natalia Nykiel - total błękit
Dla wszystkich, którzy rozumieją, o jaki stan umysłu chodzi. Bylebym od jutra leciała w górę.
Pozdrawiam ja - Majka
...
2017-11-26 22:24:52

nowy awatar - co to liceum robi z człowiekiem?

Komentarze: 3
Non stop o lekcjach! :d
Hej hej. A oto kolejny awatar. Tym razem Echosmith - lessons. Ja wiem, że tu ostatnio jest sam mainstream. Ale co ja poradzę, że akurat te nutki były ostatnio dla mnie jakieś ważne? :p
Przechodząc do utworu. Dlaczego go lubię? Zwłaszcza za pomysł. Kurcze, ludzie, kto by to tak napisał? Dla kogoś, kto nie zauważył lub np. nie umie angielskiego na tyle, żeby zauważyć, wyjaśniam. Osoba mówiąca w wierszu... nie no, dobra, spokój. W zwrotkach tej piosenki jest powiedziane coś w stylu, że coś sięzaczyna, domyślamy się, żę jakieśuczucie, no nie? No i ta dziewczyna mówi, że nie wie, jak to powinno wyglądać, ale jeśli tak, jak mówili w radiu, to... I tu następuje refren. A refren prawie w całości jest oparty na tytułach innych piosenek o miłości. I to tak dobranych, że wszystko do siebie pasuje. Dlaczego "lessons"? A no dlatego, że na końcu refrenu jest powiedziane: wszystko, na czym mogę się opierać, to lekcje płynące z piosenek o miłości. Totakie rozszerzone tłumaczenie, ja wiem, ale chcę ująć, o co chodzi.
...
2017-10-23 17:30:37

nowy awatar - what's wrong with me?

Komentarze: 2
Witam!
Na rozkaz! Dawid powiedział, że mam coś zrobić, bo pomyślicie, że nie żyję. No więc spełniam jedną z obietnic, zmieniam awatar. I tu uwaga, niestety nie wiem, kto to wykonuje w tej wersji. Oryginał jest Counting Crowds i nazywa się "accidentally inlove". Ten, kto oglądał Shrecka 2 na bank zna tę piosenkę. Dlaczego właśnie to? A no dlatego, że on tam wymienia różne dziwne rzeczy, które robi, albo, że ludzie zastanawiają się, jaki jest jego problem. Co ciekawe, wczorajszy i dzisiejszy dzień udowadnia mi, każdy na innych płaszczyznach, że ja jakiś problem mam na pewno.
Dawid, dzięki za wczoraj. Miło, że poznałeś siostrę M. Ktoś na wyższym poziomie, a tak samo nienor... yyyyyyyy... tak samo przepełniony pasją do fizyki.
...
2017-10-19 22:10:13

nowy awatar - chodźmy, skoro nas wołają

Komentarze: 2
A, no i taki dodatek. Czas zmienić awatar i uznałam, że najlepiej nadaję się to. AJR - my calling. O interpretację tekstu poproszę kogokolwiek zainteresowanego, bo szczerze mówiąc, ja rozumiem przekaz, ale przełożyć na polski? W życiu nie umiem! Ale uważam, że najlepiej pasuje do mojego i nie tylko mojego wejścia z hukiem w nowy etap życia. Lećmy, lećmy coraz wyżej i jeszcze parę razy odpalmy jakieś fajerwerki! :)
Pozdrawiam ja - Majka
...
2017-10-15 17:30:17

nowy awatar - dla wszystkich podróżników

Komentarze: 3
Hej hej. Ostrzegałam, zmiana awataru!
Nowy awatar to bardzo ciekawa piosenka. Ja raczej jestem przywiązana do miejsca, ale w sumie jestem w stanie sobie wyobrazić uczucia tej dziewczyny. Alice Merton, a utwór nazywa się"no roots". Najbardziej podoba mi się tekst"zmieniają się tylko miejsca, reszta jest taka sama". Także, zapraszam do wysłuchania i życzę miłego wieczoru.
Pozdrawiam ja - Majka
PS Mój remix, o którym pisałam poprzednio, już jest na serwerze.
...
2017-10-08 20:14:22

nowy awatar - ballada z morałem

Komentarze: 3
Dobry wieczór! Postanowiłam wrzucić coś śmiesznego, a że jeszcze tego tu nie było, no to proszę. Wykonanie
Zenona Laskowika, piosenka się nazywa "góralka". Wysłuchujemy do końca!
Pozdrawiam ja - Majka
...
2017-10-03 21:10:06

nowy awatar - temat rzeka, no nie?

Komentarze: 5
OK, już mam. Awatar dedykuję Beacie, której tu, niestety, nie ma. Bishop Briggs - river. Nie wiem, ile
mam do powiedzenia na temat tej piosenki. Chyba nie wiele, bo trudno mi opisać, czemu lubię. Ma moc po
prostu. Są takie piosenki, które pomagają mi wyrzucić pewne emocje, bez uzewnętrzniania ich. Poza tym
dobrze mi się kojarzy. No więc, niech sobie istnieje w awatarze. A, i tak przy okazji, czy ktoś by mi
mógł powiedzieć, czy mu się przydaje to, że wrzucam swoje awatary również na serwer? Bo trochę się ostatnio
zastanawiam, czy tak dalej robić, czy może nie zapychać ludziom miejsca.
Pozdrawiam raz jeszcze ja - Majka
...
2017-09-26 18:12:18

1 z 2

Następna


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2018, Dawid Pieper