Blog: Blog Elanor - Elten Network

ELTEN NETWORK

Skocz do nawigacji

Zalogowany jako: gość

(Zaloguj się)

Blog Elanor

Blog użytkownika: Elanor
Wróć do listy blogówKategorie

Luźne przemyślenia

1 z 1

Dlaczego nie zostałam pisarką.

Komentarze: 7
Kilka osób sugerowało mi kiedyś, żebym spróbowała swoich sił w szeroko rozumianej literaturze. Otarłam się z mniejszymi i większymi sukcesami o różne konkursy literackie, jeszcze w szkole poloniści zachęcali, a ja też miałam z pisania sporo radości. Doszło w końcu do tego, że prawie wydałam swoją powieść. Prawie… I chwała Niebiosom, że prawie. Gdyby moje grafomańskie dziełko z czasów gimnazjalno licealnych rzeczywiście ujrzało światło dzienne, najprawdopodobniej bardzo bym tego teraz żałowała. A dlaczego?
Już spieszę z wyjaśnieniami.
Po pierwsze, udało mi się uniknąć promocji w stylu: „Niewidoma dziewczynka spełniła swoje marzenie i wydała powieść”. Byłam jeszcze zbyt młoda i niedojrzała, by skutecznie się przed tym obronić, a bronić się trzeba, bo raczej średnia to reklama. Żerowanie na własnej niepełnosprawności, czy chorobie jest zagrywką po prostu nieuczciwą i… tyle w tym temacie.
...
2018-03-12 12:51:43

Przyjaźń, czy kochanie?

Komentarze: 6
Elanor odświeża sobie ostatnio pewien ulubiony serial BBC, bodajże „Przygody Merlina”. O samym serialu w tym wpisie Elanor mówić nie będzie, bo nie o to jej chodzi, niemniej jednak nie da się ukryć, iż przyczynił się on do tego, że poirytowana Elanor tłucze w tej chwili w klawiaturę swojego biednego Macbooka. O, i nawet zaczęła wypowiadać się na swój temat w trzeciej osobie. No cóż. Musicie to przeżyć.
W każdym razie, ogląda sobie Elanor „Przygody Merlina”. Serial fantasy, przygodowy… taki bardzo przyjemny. Ktoś chyba z obsady powiedział - Elanor nie pamięta kto - że tak naprawdę jego klimatu nie budują magia, ani smoki, lecz relacja łącząca głównych bohaterów, Artura i Merlina. Ten ktoś ma rację, bo w serialu ukazana jest wspaniała, niezbyt łatwa przyjaźń, w ostatnich sezonach wręcz braterstwo.
...
2017-08-12 16:55:42

1 z 1Nawigacja


Copyright (©) 2014-2018, Dawid Pieper