Zalogowany jako: gość

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. - Antoine de Saint-Exupéry

ELTEN

W XXI wieku świat daje nam, osobom niewidomym, coraz więcej możliwości rozwoju, nauki, zdobywania nowych umiejętności.
W czasach, gdy powoli zanikają stereotypy, a osoby z dysfunkcją wzroku zaczynają normalnie odnajdować się w społeczeństwie, widok osoby z białą laską już nie przeraża. Nadal ważna jednak pozostaje zarówno komunikacja i integracja ludzi niewidomych, jak i poznawanie tego środowiska przez resztę świata.
I to właśnie jest Celem ELtena, który przede wszystkim jest siecią społecznościową powstałą zarówno by jednoczyć osoby niewidome w celu wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wiedzy, ale także by dać szansę poznania naszego środowiska ludziom, którzy mają nieszczęście widzieć problemy, przeszkody i trudności.

Bo my żadnych przeszkód nie widzimy

W ramach projektu Elten powstała przede wszystkim aplikacja komputerowa o tej samej nazwie.
Jej podstawowym celem jest umożliwienie osobom niewidomym łatwego dostępu do wszystkich funkcji sieci społecznościowej.
Prócz tego umożliwia ona jednak również wykonywanie podstawowych operacji na komputerze osobom, które cenią sobie prostotę interfejsu lub też nie odnajdują się w zawiłościach informatyki.

Dla kogo Elten?

Przede wszystkim dla tych, którzy nie widzą problemów, czyli i dla niewidomych, jak i całej reszty świata, osób, które pragną poznać naszą niewidomkową społeczność.
Nie jest ważne, w jakim jesteś wieku. Chętnie przyjmiemy w nasze szeregi zarówno uczniów, przed którymi to nieszczęście zwane maturą, jak i ludzi, którzy pamiętają, że kiedyś, w zamierzchłych czasach chyba coś takiego, jak ta matura pisali. :-)
Nasza społeczność też składa się z ludzi o zasadniczo całym przekroju wiekowym.
Jeśli chcesz poznać niewidomych, nie liczy się, ile umiesz czy w jakim wieku jesteś. Liczy się, ile wniesiesz w naszej społeczności, a wierzymy, że wniesiesz dużo.

Uśmiech losu można zobaczyć nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeżeli pamięta się żeby zapalić światło. - Joanne Kathleen Rowling

Zaloguj się

Pobierz program


Nawigacja


Copyright (©) 2014-2024, Dawid Pieper